BIST 1.127
DOLAR 8,27
EURO 9,72
ALTIN 499,49

Ege'nin Hamsisi'nin Fikret'i Asuman Dabak'tan olay iddia 'Benden daha iyi...'

TRT 1'deki Ege'nin Hamsisi'nin Fikret'i Asuman Dabak, Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'na ilginç açıklamalarda bulundu. Dabak, Türkiye’de Fikret’i kendisinden daha iyi oynayacak aktör olmadığını söyledi.

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi 'Ege'nin Hamsisi'nde Fikret karakterine hayat veren usta oyuncu Asuman Dabak, Milliyet Gazetesi'nden Ali Eyüboğlu'yla yaptığı söyleşide birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. Dabak, Türkiye’de Fikret’i kendisinden daha iyi oynayacak aktör olmadığını iddia etti. İşte Asuman Dabak'ın açıklamaları...

-Birkaç kelimeyle ‘Ege’nin Hamsisi’ ne? -Ege’de hamsi yetişmiyor, oradan bir durum komedisi çıkıyor zaten. Seyirciler ‘Ege’nin Hamsisi’ olarak beni gösterdiler, zayıf ve minyon olmam nedeniyle herhalde. Yanıt olarak “Hayır değilim” dedim haliyle.

- Niye değilsin? -Hamsi miyim ben? (Gülüyor) Tabii ki Fikret oraya çok güzel renk getirdi. Senaryoyu okuduğumda zaten Fikret’ti göz bebeğim. Sağ olsun yapımcımız Ferhat Eşsiz castı yaparken beni düşünmüş. Menekşe’yle ilgili bir iddiam olmuştu...

"Bu karakteri benden daha iyi oynayacak aktör yok” dedim. Böyle büyük bir laf ettim. Şimdi Fikret için de aynı şeyi söylüyorum: Fikret’i benden daha iyi oynayacak aktör yok. Çok sevdim. Lunaparka giderken sevinen çocuklar gibi benim sete gelme neşem.