Edirne'de tuvalet krizi! Belediye helası olay oldu valilik açıklama yaptı

Edirne'de tuvalet krizi! Belediye helası olay oldu valilik açıklama yaptı

EDİRNE'de belediyenin koyduğu umumi tuvalet kriz çıkardı. Edirne Valisi Günay Özdemir söz konusu tuvaletle ilgili açıklama yaptı. İşte kentte olay olan o tuvalet:

Edirne'de tuvalet krizi! Belediye helası olay oldu valilik açıklama yaptı - Sayfa 1

Edirne Belediyesi umumi bir tuvalet yaptırıp bunu da Atatürk heykelinin dibine koyunca kentte hela krizi patlak verdi. Belediye Başkanı 'nereye koyalım' diye görüş sorduklarını iddia ederken Edirne Valisi açıklama yapmak zorunda kaldı. İşte Edirne'nin hela derdi!

Edirne'de tuvalet krizi! Belediye helası olay oldu valilik açıklama yaptı - Sayfa 2

Edirne Belediyesi, kent merkezinde resmi törenlerin yapıldığı meydandaki Atatürk Anıtı'nın hemen arkasına içinde kadın, erkek, engelli tuvaleti ile anne-bebek kabini koydu. Henüz bağlantıları yapılmayan ve kapalı bulunan tuvalet kabininin Atatürk Anıtı arkasına yerleştirilince kentte kriz çıktı.

Edirne'de tuvalet krizi! Belediye helası olay oldu valilik açıklama yaptı - Sayfa 3

CHP'Lİ BAŞKAN : SORDUK: Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, SİT bölgesi olduğu için Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'na 'Nereye koyalım?' diye görüş sorduklarını açıkladı.

Edirne'de tuvalet krizi! Belediye helası olay oldu valilik açıklama yaptı - Sayfa 4

EDİRNE VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI : Edirne Valisi Günay Özdemir ise seyyar tuvalet için belediyenin Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'ne müracaatta bulunulmadığını ve uygulamanın izinsiz olduğunun tespit edildiğini söyledi.