EDHO'nun Tipi'si Savaş Özdemir meğer oyunculuk dışında bu işi yapıyormuş

Her Salı ATV ekranlarının vazgeçilmezi haline gelen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın sevilen ismi Savaş Özdemir, oyunculuğun dışında yeni bir işe girişti.

İsmini Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı Kabil Kaçgar rolüyle duyuran Savaş Özdemir, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle ününe ün katmıştır. Dizide hayat verdiği Tipi karakteriyle sert mizacını sevdirebilen Özdemir, sevenlerine albüm müjdesini verdi.

Dizideki oyunculuğunun yanı sıra söylediği şarkılarla da adından söz ettiren Savaş Özdemir, albüm çıkaracağını sosyal medya hesabından duyurdu. Ünlü oyuncu, söz ve müzikleri kendisine ait olan ve 5 şarkıdan oluşan 'Gece ve Yol' adlı Pop Rock albümünü tamamladı bile.

Rock sevdalısı olduğu yakın çevresi tarafından bilinen Savaş Özdemir, albümü hakkında şöyle konuştu;  "Müzik uzun zamandır gündemimde vardı. Beklenti vardı. Çevremdeki herkes soruyordu albüm yapmıyor musun diye. Bu talep Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz izleyicilerinin de ilgisini çekti. Diziden arta kalan vakitlerimde bu albüme ağırlık verdim. Gece ve yol hikayesi olan Kapat Aklımın Kapılarını şarkısına klibimizi çektik. Titiz ve güzel bir çalışma oldu."

Peki Şubat sonu albümünü dinleyeceğimiz Savaş Özdemir aslında kimdir daha önce hangi projelerde yer almıştır? 1970 İstanbul doğumlu olan Özdemir,  Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur.