Dünyanın en zengin adamı eşinden boşanıyor! Peki kimdir bu Jeff Bezos

Dünyanın en zengin adamı eşinden boşanıyor! Peki kimdir bu Jeff Bezos

Dünyaca ünlü e-ticaret şirketi Amazon'un sahibi Jeff Bezos her gün servetine servet katmaya devam ederken, bu sefer eşinden boşanacak olmasıyla gündeme geldi. Peki dünyanın en zengin adamı Amazon'un sahibi Jeff Bezos kimdir?

Dünyanın en zengin adamı eşinden boşanıyor! Peki kimdir bu Jeff Bezos - Sayfa 1

Her geçen gün milyar dolarlık servetine kat çıkarak değerine değer katan Amazon'un sahibi Jeff Bezos, 1993 yılında evlendiği MacKenzie Bezos ile boşanıyor. Bezos, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile eşi Mackenzie Bezos ile boşanma kararı aldıklarını duyurdu.

Dünyanın en zengin adamı eşinden boşanıyor! Peki kimdir bu Jeff Bezos - Sayfa 2

Yıllardır ayrı yaşayan ve boşanmaları an meselesi olan Jeff Bezos ve Mackenzie Bezos çifti en son geçtiğimiz yıl düzenlenen Oscar partisine birlikte katılmıştı. Eşinin de imzasının yer aldığı açıklamada Bezos, 25 yıllık evlilikleri sonrası dost olarak kalmaya devam edeceklerinin vurguladı.

Dünyanın en zengin adamı eşinden boşanıyor! Peki kimdir bu Jeff Bezos - Sayfa 3

SERVETİNİ EŞİYLE PAYLAŞIRSA..: Jeff Bezos'un, servetini boşandığı eşiyle yarı yarıya bölüşmesi halinde dünyanın en zengin insanı bir kez daha Microsoft'un kurucusu Bill Gates olacak.

Dünyanın en zengin adamı eşinden boşanıyor! Peki kimdir bu Jeff Bezos - Sayfa 4

EN ZENGİN KADIN OLACAK: MacKenzie Bezos ise servetin yarısına sahip olursa, kozmetik devi L'Oreal'in kurucusunun torunu Françoise Bettencourt Meyers'i geçerek 68,5 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kadını haline gelecek. ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg'ün Milyarderler Endeksi'ne göre Meyers'in kişisel serveti 45,6, Bill Gates'in serveti ise 93 milyar dolar.