BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55

Dünyaca ünlü yıldızdan skandal rüşvet itirafı! Kızının iyi bir üniversite okuması için...

Tüm dünyada büyük bir beğeniyle izlenen Desperate Housewives (Umutsuz Ev Kadınları) dizisinin yıldızı Felicity Huffman, çıkarıldığı mahkemede kızına ülkenin seçkin bir üniversitesinde yer ayarlamak için rüşvet verdiğini itiraf etti.

Amerika Birleşik Devletleri, son günlerde eğitimde meydana gelen rüşvet skandallarıyla çalkalanıyor. Amerikalı aktris Felicity Huffman da bu olaya dahil olduğunu itiraf etti. Huffman, kızının üniversiteye giriş sınav sonuçlarının düzeltilmesi karşılığında 15 bin dolar ödediğini doğruladı. 56 yaşındaki Emmy ödüllü yıldız, geçen ay yaptığı açıklama ile suçunun tüm sorumluluğunu aldığını da belirtmişti. Peki Huffman ne kadar ceza alacak?

Savcılık makamı Huffman için, dört aylık hapis ve 20 bin dolar para cezası talep ediyor. Amerikalı ünlü aktris ile birlikte toplam 50 kişi, aynı suçla yargılanıyor. Soruşturma sonunda suçlanan zengin veliler arasında, rüşvetle sınav sonuçlarını değiştirtmek yanında, çocuklarını sporda yetenekli göstermek için fotoğraf manipülasyonu yapanlar da yer alıyor.

Üniversite sınavını hile ile kazanan bu zengin ailelerin çocukları, ülkedeki Yale, Georgetown ve Stanford gibi seçkin üniversitelere yerleşmişti. Ailelerin ve bazı atletizm antrenörlerinin yargılandığı davada, çocuklardan hiçbirine suçlama yöneltilmedi. Davadaki en ünlü isim olan Felicity Huffman, Pazartesi günü davaya gelişi sırasında, muhabirlerin sorularını yanıtlamadı.

Gizlice kayda alındı: Mahkeme kayıtlarına göre 56 yaşındaki aktris, yakalanarak, savcılık makamı ile işbirliği yapmaya başlayan sahtekarlık düzeninin başındaki William Singer tarafından gizlice kayda alındı.