Dünyaca ünlü markanın intihar konseptli kıyafeti tepki çekti

Lüks giyim markalarının başında gelen İngiliz markası Burberry'nin Londra Fashion Week'te sergilediği bir kıyafet herkesin tepkisini çekti.

Londra Moda Haftası'nda dünyanın takip ettiği ve ünlü markaların kıyafetlerini sergilediği defileye Burberry'nin bu kıyafeti damga vurdu. İlk olarak Liz Kennedy adlı bir mankenin tepkisini çeken kıyafete tepkiler git gide büyüdü ve şirket açıklama yapmak zorunda kaldı.

Liz Kennedy adlı mankenin "İntihar moda olamaz" şeklinde tepki gösterdiği bu kıyafet için açıklama yapan Burberry CEO'su Marco Gobbetti, tasarımı sonbahar-kış koleksiyonlarından kaldırdıklarını açıkladı.

DENİZCİLİK TEMASI
Burberry'nin Yaratıcı Direktörü Riccardo Tisci ise benzer bir özür mesajı yayımayarak "Tasarım gerçekte denizcilik temasından esinleniyor ancak hassas davranmadığımızı anlıyorum" şeklinde konuştu.

NASIL İZİN VEREBİLİRSİNİZ?
Manken Liz Kennedy, Burberry ve Tisci'ye için yazdığı mesajında tepkilerine devam ederek "Bu ne göz alıcı ne de farklı bir çizgiye sahip. Podyuma, boynunda ilmek olan bir mankenin çıkarılmasına nasıl izin verebilirsiniz?