BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83

Dünya 'Ölümcül' zirveye yaklaşıyor! Bilim insanlarının açıklamaları endişelendirdi

Bilim insanları yaptığı açıklamada 2050 yılına dikkat çekti. İklim değişikliği, eğer bu hızla devam ederse 2050 yılına gelindiğinde "ölümcül" zirveye ulaşacak. NASA'nın gözünden dünyanın 137 yıllık değişimine bir bakın... Görüntü endişe verici.

Koronavirüs gezegenimizin ortak gündemi olmaya devam ediyor. Ancak bilim insanlarına göre, bir başka küresel sorun kapıda: İklim değişikliği.

Etkilerini artık daha sık gördüğümüz iklim değişikliği üzerine yürütülen araştırmanın sonuçları açıklandı. Northern Arizona Üniversitesi'nde görev alan bilim insanları 2050 yılına gelindiğinde.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, sıcaklıkların bu şekilde artmaya devam etmesi 2050 yılına geldiğimizde insan eliyle salınan karbonun etkileri de zirveye ulaşacak.

Aynı çalışmaya göre, küresel sıcaklıkların artması ile karbon emisyonunda kilit rol oynayan ormanlar da etkilenecek ve görevini yapmakta zorlanacak. Ekip bunun gezegenimiz için ölümcül sonuçları olabileceği uyarısında bulundu. Artan sıcaklığın bitkilerin fotosentez yapma oranlarında düşüşe neden olabileceği uyarısında bulunan bilim insanları araştırma kapsamında 20 yıl boyunca toplanan verilerden yararlandı.