Dünya Neşet Ertaş'ı konuşuyor Süleyman Demirel'e verdiği cevaba bakın

Halkın insanı deyince akıllara gelen ilk isimlerden biri olan Neşet Ertaş ölümünün 5.yılında anılıyor. Gençler tarafından hala bilinmeyen Neşet Ertaş kimdir aslen nereli? Neşet Ertaş ile ilgili tüm detaylar internethaber'de.

Halkın insanı deyince akıllara gelen ilk isimlerden biri olan Neşet Ertaş ölümünün 5.yılında anılıyor. Twitter'da yoğun gündeme rağmen en çok konuşulan konulardan biri olan Neşet Ertaş'ı herkes merak ediyor. Milyonlarca kişi tarafından bilinse de hala gençler tarafından tanınmayan Neşet Ertaş kimdir nereli kaç yaşında? Neşet Ertaş'ı Neşet Ertaş yapan olay ne? Neşet Ertaş ile ilgili tüm detaylar internethaber'de.

Herkesin ‘Baba’ dediği Neşet Ertaş’ın ölümü üzerinden bugün 5 yıl geçti. 1938 yılında Kırşehir’de doğan Neşet Ertaş, henüz 5 yaşındayken bağlama çalmaya başladı. Babası da saz ustası olan Neşet Ertaş, daha sonra keman çalmayı da öğrendi. Babasıyla birlikte küçük yaşlardan itibaren düğünlere çalmaya giden büyük üstat, sanatçılığını çok küçük yaşlarda kazandı.

GEZMEDİĞİ KÖY KALMADI Çocukluğundan itibaren ekmeğini kazanmaya başlayan Neşet Baba, İç Anadolu’da gezmediği köy kalmadı, çalmadığı Anadolu kasabası kalmadı. Sanat işleriyle uğraşmaktan okula gidemeyen Neşet Ertaş, henüz 14 yaşındayken İstanbul’a plak çıkartmaya geldi.

Ertaş, İstanbul’da, 'Sençalar' isimli bir plak şirketine gitti, şirketin sahibi Ertaş’ın sesini duyduğu anda çok beğendi ve 16 yaşındayken “Neden Garip Garip Ötersin Bülbül” isimli ilk albümünü çıkarttı.