Düğüne harcanan para arttıkça boşanma ihtimali artıyor

Yapılan çalışma, çiftlerin düğün için ne kadar çok harcama yaparsa boşanma ihtimallerinin de o denli arttığını ortaya koydu.

Düğüne harcanan para arttıkça boşanma ihtimali artıyor - Sayfa 1

Düğün planlamak son derece maliyetli olabilir, ancak iyi bir haberimiz var; düğün maliyeti ne kadar düşük tutulursa çiftlerin boşanma ihtimali de o kadar azalıyor.

19
Düğüne harcanan para arttıkça boşanma ihtimali artıyor - Sayfa 2

Evlilik hazırlıklarına ilham vermesi için alınan dergiler ve mücevher katalogları her ne kadar peri masalı gibi bir düğünün gerekliliğini vurgulasa da, yapılan çalışmalar uzun ömürlü bir evlilik arzulayanlar için tam tersini kanıtlar nitelikte.

29
Düğüne harcanan para arttıkça boşanma ihtimali artıyor - Sayfa 3

Ekonomi profesörü Andrew Francis-Tan ve Hugo M. Mialon, 3 bin evli çift üzerinde yaptıkları araştırma ile boşanmaya yol açan bazı karakteristik özelliklerin olduğunu duyurdu.

39
Düğüne harcanan para arttıkça boşanma ihtimali artıyor - Sayfa 4

Araştırmaya göre en dikkat çekici bulgulardan biri, yüzüğe harcanan paranın ve masraflı bir düğünün evliliğin süresini olumsuz yönde etkilediği. Yüzüklerle ilgili olarak yapılan araştırmanın sonuçlarına göre yüzüğe ne kadar para harcanırsa boşanma ihtimalinin de o kadar artması söz konusu. Özellikle rakam 2 bin dolar (güncel kurla yaklaşık 10 bin TL) ve üzerine çıktığına.

49