BIST 1.325
DOLAR 7,94
EURO 9,48
ALTIN 462,75

Düğün hediyesi istemiyorlar! Amine Gülşe ve Mesut Özil'den alkışlanacak davranışlar!

Bu akşam Amine Gülşe ile evlenecek olan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Türk Kızılay aracılığıyla 16 bin ihtiyaç sahibine yemek verdi. Ünlü çift, bu özel günlerini daha da anlamlandırmak için de 1000 çocuğu ameliyat ettirecek.

Ünlü futbolcu Mesut Özil ve Amine Gülşe bu akşam İstanbul'daki Four Seasons Bosphorus'ta yapılacak düğünde bir ömür mutluluğa 'evet' diyecek. Mesut Özil, Türk Kızılayından yapılan açıklamaya göre, kurumun Türkiye'deki 14 farklı aşevinden 14 bin, Suriye ve Türkiye'deki kamplarda kalan savaş mağdurlarına da 2 bin olmak üzere toplam 16 bin kişiye yemek verilmesi için bağışta bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Mesut Özil'in örnek bir davranışta bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Mesut Özil kardeşimizi bu örnek davranıştan dolayı kutluyorum. Kızılay'a yaptığı bağışla 16 bin ihtiyaç sahibi için yemek çıkardık ve kendisinin ikramı olarak dağıtımını gerçekleştirdik.

Bizleri ayakta tutan işte bu birlik ve beraberlik ile başkalarını da mutluluğumuza ortak ederek kardeşliği yayma duygusudur. Bilindiği gibi düğünlerimizde düğün yemeği çıkartılır. Bugün 16 bin kişi, Mesut Özil kardeşime ve sevgili eşine ömür boyu mutlu olmaları için dualarını gönderdi. Biz de Kızılay ailesi olarak kendilerine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz."

Mesut Özil ve Amine Gülşe çifit, bu özel günlerini daha da anlamlı hale getirebilmek için çok önemli bir hayır işinde daha bulunacak.