Dostluğumuz bitmiştir demişti Orhan Gencebay'dan Arif Sağ'a zeytin dalı

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) 18 Mart’ta gerçekleşecek genel kurul toplantısı öncesi konuşan Orhan Gencebay, Arif Sağ’a zeytin dalı uzattı

Dostluğumuz bitmiştir demişti Orhan Gencebay'dan Arif Sağ'a zeytin dalı - Sayfa 1

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) 18 Mart’ta gerçekleşecek genel kurul toplantısı öncesi aralarında Orhan Gencebay, Selami Şahin, Fuat Güner ve Ercan Saatçi gibi isimlerin yer aldığı muhalif üyeler Günay Restaurant’ta düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

17
Dostluğumuz bitmiştir demişti Orhan Gencebay'dan Arif Sağ'a zeytin dalı - Sayfa 2

Gazete Habertürk'ten Tarkan Abdullahoğlu'nun haberine göre hasta olduğu halde toplantıya katılarak bir konuşma yapan Orhan Gencebay, Arif Sağ’a zeytin dalı uzattı:

27
Dostluğumuz bitmiştir demişti Orhan Gencebay'dan Arif Sağ'a zeytin dalı - Sayfa 3

Gencebay, “Arif Sağ benim kardeşim gibi sevdiğim, 50 yıllık bir dostum. Sanki bu işin ucunda bir tarafta ben, bir tarafta Arif varmış gibi yaklaşım oluyor. Burada söz konusu olan MESAM’dır, benimle bir alakası yok.” dedi. Peki MESAM'da ne oldu da durum bu noktaya geldi?

37
Dostluğumuz bitmiştir demişti Orhan Gencebay'dan Arif Sağ'a zeytin dalı - Sayfa 4

Hatırlanacağı üzere Orhan Gencebay, Yolsuzluk ve adam kayırma gibi iddialarla son zamanlarda adı anılan Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'nin yönetim kurulundan istifa etmişti. Gencebay, Arif Sağ başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerini 'etnik ve mezhepsel örgütlenme'yle suçlamıştı. Orhan Gencebay, sosyal medyaya sızan istifa dilekçesinde, “Bir sanatçı topluluğuna yakışmayacak davranışlarla karşılaştım. Şeffaf ve denetime açık yönetim olmasını, toplantıların kayıt altına alınmasını istedim ama kabul edilmedi” ifadelerini kullanmıştı.

47