HABER /  EKONOMİ

Dolar bugün kaç TL Doktor Kıyamet'ten olay Dolar/TL tahmini

Dolar bugün 3.56 TL seviyesinden işlem görüyor. 17 Mayıs 2017 tarihli dolar kuru yorumları ise dikkat çekici. Doktor Kıyamet adıyla anılan Marc Faber'in Dolar/TL tahmini olay. İşte bugünkü piyasa notları ve dolar yorumları...

Bankalararası piyasada dolar/TL 3,56'nın üzerinde seyrediyor.

ABD yönetimi içindeki siyasi gerginlik küresel bazda yatırımcıların güvenli limanlara yönelmesine neden oluyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 3,56'nın üzerinde işlem görüyor. Euro 3,94 civarında hareket ediyor.

Analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 3,5370 seviyesinin destek, 3,6050 seviyesinin ise direnç olarak önce çıktığını belirtiyor.

Beyaz Saray'daki görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump basın toplantısı düzenledi. Trump, "Türkiye ile ilişkilerimizi hiç kimse yenemeyecektir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, "PYD/YPG'nin muhatap alınması mutabakata uygun değil" açıklamasında bulundu. Piyasalar görüşmeye ilişkin net bir tepki vermedi.

Trump'ın görevden aldığı FBI eski başkanından eski ulusal güvenlik danışmanı hakkındaki incelemeye son vermesini istediğini belirten haberler piyasalarda etkili oluyor. ABD yönetimi içindeki siyasi gerginlik yatırımcıları güvenli limanlara yöneltiyor.

Marc Faber

DOLAR/TL 3.10 LİRAYA DÜŞEBİLİR!

Dünyaca ünlü yatırımcı Marc Faber, Türk Lirası'nın güçleneceğini ve dolar/TL'nin 3,10 seviyesine geleceğini öngördü.
Doktor Kıyamet olarak anılan yatırımcı Marc Faber, Türk Lirası'nın güçleneceğini öngördü.

Ünlü yatırımcı, Türk Lirası'nın güçleneceğini ve dolar/TL'nin 3,10 seviyesine geleceğini öngördü.  Faber, TL tahvil ağırlığını artmayı düşünmediğini de belirtti.

Faber, Türkiye’deki banka ve şirketlerin tahvillerine sahip olduğunu, bununla birlikte portföyündeki TL bazlı tahvil miktarını şu aşamada artırmayı düşünmediğini açıkladı.

Hisse senetleri ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Faber, "Merkez bankalarının bastığı paralar ABD hisse senetlerine, tahvillerine, dolara ve gayrimenkullerine girdi. Bu durumun tersine dönmesini bekliyorum" diye konuştu.

Petrol fiyatlarının Ortadoğu'daki siyasi duruma bağlı olacağına dikkat çeken Faber, uzun zamandır fiyatlarla ilgili beklentisinin 40-60 dolar arasında olduğunu söyledi.

Yorumlar 2 yorum