Doktorları bile hayrete düşürdü görenler korkup kaçıyor ama...

Doktorları bile hayrete düşürdü görenler korkup kaçıyor ama...

KANADA'nın Alberta şehrinde Wight ailesine geçen kış yeni bir üye katıldı. 32 yaşındaki anne Meagan Wight, geçen Ocak ayında prematüre olarak bebeği Dominic’i dünyaya getirdi. Dominic’in sağlık sorunları aileyi ve doktorları endişelendirdi.

Doktorları bile hayrete düşürdü görenler korkup kaçıyor ama... - Sayfa 1

KANADA'nın Alberta şehrinde Wight ailesine geçen kış yeni bir üye katıldı. 32 yaşındaki anne Meagan Wight, geçen Ocak ayında prematüre olarak bebeği Dominic’i dünyaya getirdi. Dominic’in sağlık sorunları aileyi ve doktorları endişelendirdi. Yüzünde ilginç lekeler bulunan minik bebeğin, görüntüsü herkesi şaşkınlığa uğrattı. Ancak Dominic'in minik bedeni, ailesini ve doktorları daha fazla şaşırtacaktı.

Doktorları bile hayrete düşürdü görenler korkup kaçıyor ama... - Sayfa 2

Anne Meagen Wight’a göre aile üç kez şok yaşadı: “İlk şokumuzu oğlumuz 8 hafta erken doğduğunda yaşadık. İkincisi ise, tüm taramalarımızın temiz olmasına rağmen hasta olarak doğmasıydı. Son şokumuzu ise NICU(Yeni doğan yoğun bakım ünitesi) deneyimini sırasında yaşadık ve hayatta kalamayacağını düşündüğümüz zaman kederle yüzleştik" diyor ve ekliyor "O hayatta kaldıkça neşemiz arttı.”

Doktorları bile hayrete düşürdü görenler korkup kaçıyor ama... - Sayfa 3

Dominic, tüm tenini kaplayan kırmızı kan beneklerine sahip olarak doğdu. Ailesi durumu garipse de zamanla solacağını düşündü. Doktorlar, bunların doğum izleri olduğunu ve diğer hastalığı ile bağlantılı olmadığını söyledi.

Doktorları bile hayrete düşürdü görenler korkup kaçıyor ama... - Sayfa 4

Küçük bebek, ciğerlerinde ve beyninde AVM hastalığı yani yerel kan dolaşımı bozukluğu (Arteriovenöz malformasyon) ile doğdu. Bu hastalık, o daha birkaç günlük iken felç geçirmesine sebep oldu. Geçirdiği inme sonrasında talihsiz bebek yoğun bakım ünitesine alındı. Doktorlar, bebeğin fazla yaşamayacağını söyledi ve ailesi yoğun bakım ünitesinde iken fişini çekmeye karar verdi.