BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,51
ALTIN 466,68

Diyarbakır HDP binası önündeki ailelere Hakkari'den destek yürüyüşü

Demirören Haber Ajansı

HAKKARİ'de şehit yakınları öncülüğünde yapılan yürüyüşle, teröristler tarafından dağa götürülen çocukları için 443 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbeti sürdüren annelere destek verildi.

Hakkari'de bir grup şehit yakını tarafından, HDP Diyarbakır İl binası önünde evlat nöbeti tutan annelere destek için yürüyüş düzenlendi. Bulvar Caddesi’nde bir araya gelen 100'e yakın şehit yakını, ellerindeki Türk bayrakları ile yürüyüşe geçti. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yürüyüşte terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atıldı.

'Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir' vurgusu

43 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelere destek için düzenlenen yürüyüşe katılanlar, ellerinde Türk bayraklarıyla, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Anneler yalnız değildir’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ve ‘Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir’ sloganları attı.

Cumhuriyet Caddesi'nde son bulan yürüyüşle ilgili açıklama yapan şehit gelini ve gazi eşi Elmas Adıyaman, Türk, Kürt, Laz ve Çerkez hangi milletten olursa olsun Diyarbakır'da evlatları için nöbet tutan annelere destek için yürüdüklerini söyledi.

 Adıyaman, "Bizler, Edirne'den Hakkari'ye tek yürek olmuş bir millet olarak ülkemizin geleceğine refahına birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışan terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına karşı yıllardır topyekun mücadele içerisindeyiz. Vatan uğrunda verdiğimiz şehitlerin kanı ve evlatlarımız için döktüğümüz gözyaşı hala kurumadı. İnanıyoruz ki; azimle seslerini yükselten biz annelerin sayesinde terör örgütlerinin hain emelleri için Fırat'ın ve Dicle'nin kuzuları feda edilmeyecektir." sözlerini kullandı.