Diriliş Ertuğrul çılgınlığı dünyaya yayılıyor bakın ne yaptılar

TRT 1 ekranların 3 sezondur yayınlanan ve reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul çılgınlığı tüm dünyaya yayılıyor. "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan takı ve aksesuarlar, Gazze Şeridi'nde yoğun ilgi görüyor.

TRT 1 ekranların 3 sezondur yayınlanan ve reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul çılgınlığı tüm dünyaya yayılıyor. "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan takı ve aksesuarlar, Gazze Şeridi'nde yoğun ilgi görüyor. Son zamanlarda Gazze Şeridi'ndeki pek çok takı ve aksesuar dükkanının vitrinini, "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan simgelerin yer aldığı ürünler süslüyor. Özellikle dizide sıkça kullanılan Türklerin Oğuz boylarından Kayıların damgasının bulunduğu yüzükler, Gazzeli gençlerin büyük beğenisiyle karşılanıyor.

Gazzeliler sadece Filistin'de değil tüm Arap dünyasında büyük başarı yakalayan "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan takıların bölgeye gelmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Muhammed eş-Şerfan (25) isimli Gazzeli, ilk bölümden itibaren ilgiyle takip ettiği dizide kullanılan sembollerin bulunduğu takı ve aksesuarları burada görmekten son derece mutlu olduğunu ifade etti.

Osmanlıya duyduğu hayranlık ve dizideki karakterlerin giydiği kostümlere olan beğenisi sebebiyle kendisinin de Kayı boyu damgası bulunan yüzükten satın aldığını dile getiren Şerfan, "Dizide kullanılan takılar gerçekten çok güzel. Ben de izlerken hep onlardan takmak istemiştim ve bugün bu arzuma ulaştım." dedi.