MEDYA

Diriliş Ertuğrul 92. bölüm: Osman Bey'in müjdelenmesi

Diriliş Ertuğrul 92. son bölümü sahneleri... Diriliş Ertuğrul'da bu hafta 25 Ekim 2017 Çarşamba akşamı yayınlanan 92. son bölümünde neler oldu?

Diriliş Ertuğrul 25 Ekim 2017 Çarşamba akşamı yayınlanan 92. son bölümünde Osman Bey'in müjdelenmesi...

Sultan Alaaddin’in davetiyle birlikte sefere çıkan Ertuğrul ve alpleri, Emir Saadettin ve Ekaterina’nın haber sızdırması sonrasında Ares’in pususuna düşmüş, alplerin büyük kısmı şehit olurken Ertuğrul da Ares tarafından ağır bir şekilde yaralanmıştı.

Bu baskın haberini alan Dündar, Hayme ve Halimeler olay yerine gelirler. Karşılaştıkları manzara karşısında büyük yıkım yaşarlar. Zira alplerle beraber Ertuğrul’a ait cesedi de bulurlar. Dündar, Hayme ve Halimelerin eşliğinde obaya gelen ceset Kayı obasında büyük bir yıkıma sebep olur. Başsız kalmanın sıkıntıları, birliğin bozulacağı kaygısını beraberinde getirir.

Diğer yandan Ares ve Emir Saadettin amaçlarına ulaşmanın rahatlığı içerisindedir. Emir Saadettin bundan sonra daha rahat kendi iktidarını sağlayacak, Ares ise Türkleri bölgeden def etme planını gerçekleştirecektir.

Peki Ares ve Emir Saadettin amaçlarına ulaşacak mı? Ertuğrul’un ölüm haberi Kayı obasını dağıtacak mı? Ares ve Köpek bu durumdan nasıl çıkar sağlayacak? Çavdar obasının ve Aslıhan’ın akıbeti ne olacak? Bu hain pusuyu kuran Ares ve Kayılara büyük acılar yaşatan Emir Saadettin hak ettiği cezayı bulacak mı?

Sitene Ekle
Yorumlar