Diego Lugano Fenerbahçe'yi neden ziyarete geldiğini anlattı

Diego Lugano Fenerbahçe'yi neden ziyarete geldiğini anlattı

Fenerbahçe'nin Uruguaylı eski futbolcusu Diego Lugano, "Fenerbahçe'de geçirdiğim yıllar benim için son derece güzeldi. Fenerbahçe, Türkiye'nin her zaman en iyisidir, en büyüğüdür. Bunu nereye gidersem gideyim anlatıyorum. Burası benim ikinci evim" dedi.

Diego Lugano Fenerbahçe'yi neden ziyarete geldiğini anlattı - Sayfa 1

Beşiktaş maçını izlemek için geldiği Türkiye'de 5 yıl formasını terlettiği eski kulübü Fenerbahçe'yi ziyaret eden ve Can Bartu Tesisleri'nde başkan Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri ve futbolcuları ziyaret eden Lugano, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Diego Lugano Fenerbahçe'yi neden ziyarete geldiğini anlattı - Sayfa 2

"BURAYLA İLGİLİ HEP GÜZEL ŞEYLER HATIRLIYORUM": Türkiye'de uzun yıllar geçirdiğini söyleyen Diego Lugano, "Burayla ilgili hep güzel şeyler hatırlıyorum. Burada çok güzel izler bıraktığıma inanıyorum. Fenerbahçe'de geçirdiğim yıllar benim için son derece güzeldi. Futbolun dinamiği gereği her zaman buraya gelip ziyaret edemiyorsunuz. Ama ben şu anda burada olmaktan dolayı son derece mutluyum. Şu anda futbolun dinamiğinin biraz daha farklı bir tarafındayım. Sao Paulo'nın Sportif Direktörlüğü görevini yürütüyorum. Bu görevi yürüttüğüm için biraz daha fırsat bulabildim ve buraya geldim. Hem Sao Paulo ile Fenerbahçe'nin arasındaki ilişkilerin biraz daha iyi bir noktaya gelmesi, bu ilişkileri daha yakın bir hale getirebilmek için ve Fenerbahçe'nin Güney Amerika futboluyla ilişkilerini daha güzel bir noktaya getirebilmek için sohbetlerimiz oluyor" ifadelerini kullandı.

Diego Lugano Fenerbahçe'yi neden ziyarete geldiğini anlattı - Sayfa 3

"DERBİNİN ADRENALİNİ BİR KEZ DAHA HİSSEDECEĞİM": Fenerbahçe - Beşiktaş derbilerinin çok büyük maçlar olduğunu belirten Lugano, "Yarın derbinin adrenalini bir kez daha hissedeceğim. O atmosferi yaşayacağım. Çok büyük bir derbi olduğunu biliyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım Fenerbahçe için güzel bir akşam olur. Fenerbahçe Türkiye'nin her zaman en iyisidir, en büyüğüdür. Bunu nereye gidersem gideyim anlatıyorum. Burası benim ikinci evim. 6 yıl sonra ilk defa dün Kadıköy'e ayak bastım. Kadıköy'ün çimlerindeydim. O stresi hissettim. Sanki zaman hiç geçmemiş gibi hissettim. O stada gitmek size o atmosferi fazlasıyla hissettiriyor. Yarın büyük bir derbi olacak. Her derbi önemlidir. Her derbinin son derece büyük anlamı vardır. Fenerbahçe yarın bu akşamlardan birine çıkacak. Oyuncuların farkında olduğunu görüyorum. Fenerbahçe yeni bir sezona başladı ve galibiyete çok fazla ihtiyacı olan bir dönemden geçiyor. Sao Paulo'da kendi sahasında ateşli taraftarı önünde oynayan bir takım. Fenerbahçe için de aynı şey geçerli. Her iki takım da çok büyük benzerlik gösteriyor. Taraftarlar arkasında olacaktır. Onların desteğiyle kazanacağımıza inanıyorum. Bu şekilde Fenerbahçe'nin istediğine ulaşacağı bir akşam olacağına inanıyorum" dedi.

Diego Lugano Fenerbahçe'yi neden ziyarete geldiğini anlattı - Sayfa 4

"BURAYA GELME AMACIM SAO PAULO - FENERBAHÇE İLİŞKİLERİNİ YAKINLAŞTIRMAK": Ali Koç'a başarılar dilediğini kaydeden Uruguaylı yıldız, "Buraya gelme amacım kesinlikle onlara neler yapmaları gerektiğini anlatmak değil. Başkanla da konuştum. Daha çok Sao Paulo'yla Fenerbahçe'nin ilişkilerini nasıl yakınlaştırabiliriz, neler yapabiliriz bunlar üzerine görüştük. Bu yeni değişim sürecinde başlarılar diledim. Kulüp değişim sürecinde ve bu süreç her zaman zorludur. İnsanların sabra ihtiyacı var. Fenerbahçelilerin bunu bilmesi gerekiyor. Her zaman sancılı geçer değişim süreçleri. Fenerbahçe zamanla skorları almaya başlayınca bu yol güzel bir yol haline gelecektir. Fenerbahçe özlediği, istediği başarılara muhakkak ulaşacaktır. Umuyorum Fenerbahçe güzel günleri hep birlikte yaşar" diye konuştu.