Deniz Akkaya mahkemeye vermişti! Seren Serengil'in cezası belli oldu

Bakırköy Aile Mahkemesi, sosyal medyadaki bir paylaşım nedeniyle yaşanılan gerginliğin ardından davalık olan Seren Serengil ile Deniz Akkaya için son kararını verdi.

Seren Serengil ile Deniz Akkaya arasındaki sosyal medya paylaşımıyla başlayan tartışma, mahkemeye taşındı. Akkaya, gerginliğin ardından Seren Serengil hakkında tedbir kararı aldırmak için harekete geçti. Bakırköy Aile Mahkemesi de Akkaya'nın talebi ilgili son kararını verdi. 

Hatırlanacağı üzere; Serengil, sosyal medya hesabından 'aldatılarak ayrılan takipçilerine dudak dolgusu, burun dolgusu ve çene dolgusu' hediye edeceğini açıklamıştı. Bu paylaşımı sert bir şekilde eleştiren Deniz Akkaya, 'kadınların yanındayım diyerek böylesine gülünç, böylesine korkunç, böylesine kadınlık onurunu, gururunu ayaklar altına alıp PARA için kendini heba etmek... Bu ne rezalettir Allah aşkına!' paylaşımını yapmıştı.

İkili arasındaki bu gerginli mahkemeye taşındı. Bakırköy Aile Mahkemesi, Seren Serengil'in 2 ay boyunca Deniz Akkaya hakkında tehdit, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlardan uzak durmasını ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesini kararlaştırdı. 

Serengil'e Akkaya'ya ve çocuğu ile yakınlarına 200 metreden fazla yaklaşma yasağı koyan mahkeme, ayrıca Serengil'in taşıma veya bulundurma ruhsatlı silahı var ise bu süre boyunca polise teslim etmesini hükme bağladı.