Darbe gecesi Kılıçdaroğlu'nun kaçma görüntüleri bomba!

15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kemal Kılıçdaroğlu kaçtı mı? Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesi görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüler Atatürk Havaalanında kayda geçti.

15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kemal Kılıçdaroğlu kaçtı mı? Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesi görüntüleri ortaya çıkarken bomba bir iddia ortalığı ayağa kaldırdı. İddiaya göre Kemal Kılıçdaroğlu havaalanından kaçabilmek için darbecilerle görüştü. İddiayı dile getiren hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah Gazetesi oldu. O gece FETÖ'cülerin tankları havaalanı VIP çıkışını tutmuştu. Kılıçdaroğlu'nun uçağı alana indikten sonra ise bir süreliğine o tanklar geri çekilmiş. İddia referanduma 5 gün kala ortaya atıldığı için biraz akıl karıştırsa da görüntüler hayli çarpıcı.

Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesi görüntülerine göre 15 Temmuz darbe girişiminde saat 23.00 sularında birçok tank ve askeri araç Atatürk Havalimanı'nın çeşitli noktalarını tuttu. Darbeci askerler VIP nizamiyesi önüne de saat 23.13 civarında intikal etti.

İki tank giriş ve çıkışları kapattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 21.50'de Ankara'dan İstanbul'a doğru yola çıkmıştı. Kılıçdaroğlu'nun uçağı saat 23.00 sularında Atatürk Havalimanı'na indi. CHP Genel Başkanı'nın VIP binasına girişi ise 23.17'de gerçekleşti. Hemen çıkışa yönelen Kılıçdaroğlu birden yanındakilerce durduruldu. Yakın koruması bir şeyler anlattıktan sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler dışarı çıkmaktan vazgeçti. Hep birlikte 23.18'de VIP toplantı salonuna geçen CHP heyeti burada bir süre bekledi.

Bu anlarda iki tank VIP nizamiyesi önünde bekliyordu. Saat 22.22 sularında tankların yanına 'çakar'lı bir araç yaklaştı. Askerlerle bir diyalog yaşandı ve iki tank bir anda çalıştı. 23.23'te iki tank VIP nizamiyesini terk etmek üzere hareket etti. Saat 23.29'da ise VIP salonundaki CHP Genel Başkanı ve beraberindekiler hareketlendi.