Daha fazla kızla tanışmak için yaşını küçültmek isteyen adama büyük şok

En güncel tanışma sitesi olarak bilinen Tinder'da daha fazla kadınla tanışabilmek için geçtiğimiz ay mahkemeye başvuran Hollandalı Emile Ratelband'a mahkemeden izin çıkmadı.

Geçtiğimiz ay gündeme gelen olayda, yaş sınırı olan Tinder uygulamasında daha fazla kızla tanışabilmek isteyen Emile Ratelband isimli Hollandalı girişimci, mahkemeye başvurarak yaşını 20 yıl küçültmek istemişti. Ratelband tarafından yapılan yaş küçültme talebi Hollanda mahkemesi tarafından reddedildi.

Mahkemenin 69 yaşındaki Ratelband hakkında yaptığı açıklamada ise, "Ratelband'ın isteğine izin verilseydi, oy kullanma hakkı ve okula gitme görevi gibi yaşa bağlı yükümlülükler anlamsız hale gelirdi" denildi.

Geçtiğimiz ay Hollanda'da mahkemeye başvurarak, yaşının 20 yıl küçültülerek 49 yapılmasını talep eden Ratelband, 69 olan yaşının 'iş ve aşk bulmak' konusunda kendisine çeşitli zorluklar yaşattığını ifade etmişti.

TRANS BİREYLERİ ÖRNEK GÖSTERMİŞTİ: Mahkemeye, "Trans bireyler resmi olarak cinsiyetlerini değiştirebiliyorsa, benim de yeni bir doğum tarihi seçmeme izin verilmesi gerekiyor" düşüncesiyle başvuran Ratelband'ın Tinder'da daha fazla kızla tanışabilme hayali de böylelikle suya düştü.