Cüneyt Arkın'dan yıllar sonra gelen Malkoçoğlu itirafı

Yeşilçam’ın kötü adam rolleriyle hafızalarda kalan arkadaşlarıyla yıllar sonra bir araya gelen Cüneyt Arkın, James Bond için kendisine teklif geldiğini söyleyerek neden kabul etmediğini açıkladı.

"Yeşilçam’a saygı duruşu" adlı bir organizasyona katılan Cüneyt Arkın, geçmişte birlikte rol aldığı arkadaşlarıyla buluştu. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, yaklaşık 400 sinema filminde rol alan usta oyuncu Cüneyt Arkın ile Yeşilçam’ın ‘kötü adamları’ olarak bilinen Hikmet Taşdemir, İhsan Gedik, Çetin Başaran, Kadir Kök, Sönmez Yıkılmaz ve Hikmet Taşdemir’i bir araya getirdi.

Alana 60’lı yıllardan kalma bir film sahnesiyle giriş yapan oyuncular ve sinema severler, kovalamaca sahnesiyle görenleri adeta eski günlere götürdü. Cüneyt Arkın, etkinliğe eşi Betül ve oğlu Kaan ile birlikte katıldı. Yeşilçam oyuncuları, Cüneyt Arkın'la yaşadıkları anıları anlatarak eski günleri andılar. 

1977 yılında çekilen ‘İstasyon’ adlı filmde Gırgır Ali rolünde kullandığı otomobil ve asayişi bozan mafya çeteleriyle Komiser Tahsin rolünde mücadele ederken kullandığı polis aracı İstanbul’a getirilerek Arkın’a sürpriz yapıldı. Ayrıca efsane oyuncunun 60’lı yıllarda ilk maaşıyla aldığı Chevrolet marka arabası da Arkın'la buluşturuldu.

Betül Arkın’ın "Beni ilk bu arabayla evimden aldı" dediği araç başında usta oyuncu ve eşi hatıra fotoğrafı çektirerek bu anı ölümsüzleştirdi. Duygusal anların yaşandığı etkinlikte dernek üyeleri tarafından usta oyunculara plaket takdim edildi.