BIST 4.811
DOLAR 19,11
EURO 20,73
ALTIN 1.211,10
GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar: İsteseniz de istemeseniz de yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 5 adet millet bahçesinin açılış töreninde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da 5 millet bahçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle açıldı. Başakşehir'deki Millet Bahçesi'nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Baruthane ve Çırpıcı millet bahçelerinin hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Hizmete sunduğumuz millet bahçelerimizle 100 günlük icraat programımızda yer alan taahhütlerden birini daha yerine getirmiş oluyoruz.

18 İLİMİZDE 33 MİLLET BAHÇESİ SON AŞAMAYA GELDİ: 18 ilimizdeki 33 Millet Bahçesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. Hedefimiz, her şehrimize en az birer Millet Bahçesi kazandırmaktır.

ONLAR 'İSTEMEZÜK' DİYORLAR: Biz 'Kanal İstanbul' diyoruz, onlar 'İstemezük' diyorlar, 'Yaptırmazuk' diyorlar. Yapacağız, yapacağız isteseniz de istemeseniz de yapacağız.

KİŞİ BAŞINA YEŞİL ALANI YÜZDE 10 ARTIRIYORUZ: 5 millet bahçemizin büyüklüğü 1.5 milyon metrekareyi buluyor. Sadece bu proje ile kişi başına düşen yeşil alanı yüzde 10 artırıyoruz. Türkiye'nin en büyük fuar alanını Atatürk Havalimanı'nın kapalı alanlarından yapacağız. Devasa bir millet bahçesi de orada yapacağız. 

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ SEÇİMİ: 31 Mart 2019 seçimlerini 'Gönül Belediyeciliği' seçimi olarak görüyoruz. Adını böyle koyduk.

Ülkemizi kendi arka bahçeleri haline getirmek isteyenlere Çanakkale'den İstiklal Harbimize ve 15 Temmuz'a kadar her fırsatta gereken cevabı milletçe verdik.

CHP'NİN OYUNUNA GELMEDİK VE GELMEYECEĞİZ: Biz tek parti devrinden beri milleti aşağılayan, küçümseyen, hakaret eden, kendi marjinal yaklaşımlarını topluma dayatmak isteyen azgın azınlığın oyunlarıyla sarsılacak bir ülke değiliz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu oyununa gelmedik ve gelmeyeceğiz.

HAKARETE İZİN VERMEYİZ: Biz İstiklal Marşı'yla Safahat'ı yastık altı kitabı olarak koyduk ve öyle büyüdük. Milletimizin de bizim de karnımız bu bayat oyunlara toktur. Türkiye'de ne Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'e, ne de inancından, meşrebinden, kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin vermeyiz.

2019'DA MİLLETİN TERCİHİ: 2019'da milletimizin tercihi yine AK Parti belediyeciliğinden yana olacaktır. Ben buna inanıyorum:

ATATÜRK İSTİSMARI YAPANLARI MİLLETİMİZİN TERAZİSİNE ÇIKARACAĞIZ: Birilerinin Türkiye'yi eski, kara günlerine döndürme çabaları beyhudedir. Bu oyuna gelmeyeceğiz. 31 Mart milletin hakemliğine gidilecek gündür. Demokratik haklarımızı kullanırken en büyük cevabı vermeye hazır mıyız? Ağızlarını her açtıklarında Atatürk istismarı yapanları ama onun emanetlerini bir milim ilerletmeyenleri bir kez daha milletimizin terazisine çıkaracağız.

Bu 5 millet bahçemiz İstanbul'umuza, milletimize hayırlı olsun. Yavrularımız, annelerimiz, babalarımız istedikleri gibi eğlensinler istiyoruz. Çocuklarımız, millet kıraathanelerinde ders çalışsınlar, keklerini yesinler, çaylarını içsinler istiyoruz.

Sitene Ekle