POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide yeni hedefi açıkladı

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da Pepsico fabrikasının açılış töreninde yaptığı konuşmada özellikle ekonomi gündemine ilişkin çok çarpıcı mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’da fabrika açılışında yaptığı konuşmada Türkiye'nin ekonomideki yeni hedefini açıklayarak yeni yatırımların ülkeye gelişinin nasıl sağlanabileceğine ilişkin de detayları anlattı.

Erdoğan, "Ülkemiz 2018 yılında cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracatını gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları: ''16 yılda yerli ve yabancı ayrımı yapmadan özel sektörün yanında olduk. Ülkemiz 2002 Kasım - 2018 Ağustos ayında 202 milyar dolara yakın yatırım çekti. Yatırımcı bir ülkede güven varsa, istikrar varsa gelir, yatırımını yapar. Yatırımcı neden Güneydoğu'da gitmiyor, terör olduğu için. Şimdi orayı terörden arındırıyoruz. Yatırımcı terörden temizlenen bölgelere gidecek yatırım yapacak.''

TÜRKİYE’YE OLAN İLGİ... Eskiden geçim derdi ile yurt dışına göç eden insanlarımız artık firma sahibi olarak yurt dışına gidiyor. İhracatımızın 5 kat artışla 168,1 milyar dolara çıkması Türkiye’ye olan ilginin neticesidir. Ticaret Bakanımız üzülüyor. Üzülmüyorsun değil mi? 168,1 milyar dolara ulaştık. Biz hedefi 170 olarak koymuştuk. Önümüzdeki yıl 200’ü geçeriz. Benim görevim bakanlarıma hedef vermek. Yoksa ben gider bakan olurum.

Sitene Ekle
Yorumlar