Cuma günü okunacak dualar yüz kere okursanız...

Cuma günü okunacak dualar yüz kere okursanız...

Cuma günü mesajları cuma günü okunacak dualar Cuma günü ne yapmak gerek cuma günüyle ilgili tüm bilinmeyenleri sizin için derledik. Detaylar internethaber'de.

Cuma günü okunacak dualar yüz kere okursanız... - Sayfa 1

Cuma günü okunacak en anlamlı dualar. Milyonlarca Müslüman cuma namazı kıldıktan sonra birçok dua okuyacak. Peki Cuma günü hangi duaları okumamız gerekiyor. Cuma günü okunacak dualar ve cuma günü fazileti hakkındaki bilgileri haberimizden görebilirsiniz. Haftanın en değerli günü olan Cuma günü geldi çattı. Milyonlarca Müslüman bu özel günde namaz ibadetlerini yapacak ve dualar edecek. Peki cuma günü okunacak dualar hangileri? Cuma günü fazileti nedir?

Cuma günü okunacak dualar yüz kere okursanız... - Sayfa 2

CUMA GÜNÜ OKUNMASI TAVSİYE EDİLEN DUALAR VE ESMALAR İmam-ı Gazali'ye göre Cuma günü bin kere Ya Allah diye okuyanlar evliyalar sınıfına katılırlar. Yine Cuma günü namazdan önce yüz defa “Ya Allah, Ya Hu” diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir. Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Rahman” diyenler unutkanlıktan ve gafletten kurtuldukları gibi kalpleri de nurlanır.

Cuma günü okunacak dualar yüz kere okursanız... - Sayfa 3

YÜZ DEFA OKUYANLAR Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Gaffar” ism-i şerifini okuyanlar affa mağfirete mazhar olurlar. Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur. Cuma gecesi 1000 defa “Yâ Muhsî” ism-i şerifini okuyanın kıyamet gününde hesabı kolay olur. Cuma günü 1000 defa “Yâ Vâlî” ism-i şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olur, işleri kolaylaşır. 10 hafta süreyle Cuma günleri onar defa “Yâ Ganiyy, Yâ Muğni” ism-i şeriflerini okuyan zengin olur.

Cuma günü okunacak dualar yüz kere okursanız... - Sayfa 4

Cuma geceleri 100 defa “Yâ Dârr” ism-i şerifini okumaya devam eden Cenabı Hakka yakın olur ve zarar verici şeylerden emin olur. Cuma namazından sonra yüz defa “Yâ Gafur” ism-i şerifini okuyanlar af olunur. Cuma namazında hutbe esnasında yüz defa “Ya Basîr” ism-i şerifini okuyanı Cenab-ı Allah hidayete erdirir, kalp gözünü açar.