BIST 1.076
DOLAR 7,29
EURO 8,58
ALTIN 478,29

Çocuklar ölümü böyle bekliyor! Karton bardaktan gaz maskesi...

Rus uçaklarının havadan, Esed topçusunun karadan vurduğu İdlib’de sivil halk çaresizce ölümü bekliyor. Babalar, çocuklarına poşet ve karton bardakla hazırlanan ‘gaz maskelerinin’ provası yaptırmaya başladı.

RUSYA ve Esed İdlib'e yönelik kanlı bir operasyona hazırlanırken, ABD'den gelen açıklama korkuları daha da büyüttü. ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, "Elemizde kanıtlar var, kimyasal silahlar hazırlanıyor" dedi. Rus uçaklarının havadan, Esed topçusunun karadan vurduğu İdlib’de sivil halkın çaresizlik içinde hayata tutunma umudunun fotoğrafları geldi. Babalar, çocuklarına poşet ve karton bardakla hazırlanan ‘gaz maskelerinin’ provası yaptırmaya başladı.

İdlib’de siviller, Suriye hükümetinin olası askeri harekâtı öncesinde gıda va sığınak hazırlığı yaparken harekâtı engellemesi için Türkiye’ye umut bağlamış durumda.

20 yaşındaki Hudeyfe el Şadad bir çocuğun yüzüne renkli bir plastik bardak takarak olası kimyasal silah saldırısına karşı hazırlık yapmaya çalıştığını söylüyor. “Elimizdeki az şeylerle hazırlık yapmaya çaşıyoruz. Eğer kimyasal silahlarla vurulursak çocuklara kendimizce yapmaya çalıştığımız maskeleri takacağız” diyor.

Şadad İdlib’in güneyindeki bir köyde, hamile karısı, üç çocuğu ve diğer 15 kişiyle birlikte yaşıyor.