BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
GÜNCEL

Çocuk parkı aileleri isyan ettirdi: Görenleri şaşırtan kaydırak!

SİVAS'ta yapılan yol çalışmasının ardından, bir siteye ait çocuk parkındaki kaydırağın ucu, boşluğa denk gelecek şekilde kaldı. Mahalle sakinleri tedbir alınmasını isterken, belediye ise parkın siteye ait olduğunu ve uyarıda bulunulduğunu kaydetti.

SİVAS'ın Suşehri ilçesinde bir süre önce yapılan yol genişletmesini ardından, bir siteye ait çocuk parkındaki kaydırağın ucu, boşluğa denk gelecek şekilde kaldı. Çocuklarının yaralanmasından endişe eden mahalle sakinleri tedbir alınmasını isterken, belediye ise parkın siteye ait olduğunu ve kaldırılması için uyarıda bulunulduğunu kaydetti.

Suşehri ilçesi Yalnızbağlar Mahallesi Necip Fazıl Sokak'ta, Oğuzhan Sitesi'nin yanında bulunan çocuk oyun parkındaki kaydırak görenleri şaşırttı. İlçede belediyenin yol genişletme çalışmasının ardından, park yoldan yaklaşık 2 metre yüksekte kaldı. Parkta, yola bakan kaydıraklardan birinin ucu da çalışma sonrası, boşluğa denk gelecek şekilde kaldı. Aileleri tedirgin eden görüntü için belediyenin önlem alması istendi.

Mahalle sakinlerinden Ayşe Demir, çocukları parka göndermek istemediklerini belirterek, "Benim de torunlarım, yeğenlerim var. Mart ayından beri burası tehlikeli bir şekilde duruyor, Çocuklar kaydıraklardan kayıyorlar, durduramıyoruz. Küçük yeğenim buradan kayarken düştü, bereket versin ki kafası gözü kırılmadı. Mahallede çok çocuk var. Seslerini duyunca düştü düşecekler diye korkuyoruz. Başka bir çalışma mı olacak orasını bilemiyorum ama burası tehlikeli vaziyette duruyor. Bir an önce burası için tedbir alınması gerekiyor" dedi.

PARK SİTEYE AİT

Suşehri Belediye Başkan Vekili Nazif Kargın, söz konusu bölgede yol çalışması yapıldığını belirterek, çocuk oyun parkının site yönetimi tarafından kurulduğunu söyledi. Kargın, belediyenin ise bölgede imar ve yol çalışması yaptığını, bu nedenle parkın bu durumda kaldığını belirterek, kaldırılması ve uygun bir alana konulması konusunda site yönetimini uyardıklarını belirtti. Kargın, "Mevcut parkın belediyemizle bir alakası yok. Özel bir parktır, site yönetimine aittir. Şayet site yönetimi parkın şu anki yerinden kaldırılması yönünde bizden yardım talep ederse bizde her türlü yardımı sağlarız" diye konuştu.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İstifası istenen belediye başkanlarıyla ilgili bomba iddia!
Baykal’ın tedavi gördüğü hastanenin yakınında çatışma!
Köprü yolundaki kazada üniversiteli 2 genç kız öldü!
Nagihan Karadere'nin panik anları
Evinin bahçesine Star Wars maketi yaptı
Ata Demirer'den güldüren paylaşım
6 kişinin öldüğü kaza kamerada!
Seda Sayan'a RTÜK tarafından ceza verildi programa böyle çıktı!
Dünyanın en ilginç kitabı: Sayfaları yandıkça okunabiliyor!
Polis, kuyumcu soyguncularını 1,5 saatte yakaladı!