BIST 1.575
DOLAR 7,45
EURO 9,04
ALTIN 441,29

Cinsel içerikli sitelere girenler dikkat! Fidye alıyorlar

Bilgisayar korsanlarının geliştirdiği yeni bir yazılım, cinsel içerikli sitelere girenlerin başını fena halde yakacak cinsten. Keşfettileri yeni bir açık sayesinde bir yöntem geliştiren hackerler, cinsel içerikli site kullanancalar fidye istiyor.

Google'ı Chrome oldukça popüler. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı var. Bugünlerde Chrome kullananların başı fena halde dertte. Zira keşfedilen yeni bir açık yüzünden üzerinden hackerlar kullanıcıların kişisel bilgilerine ulaşıyor. Bu zararlı içerik ise cinsel içerikli siteler aracılığıyla bilgisayarlara yükleniyor.

Keşfedilen Karo isimli zararlı cinsel içerikli sitelerden bulaşıyor. Bir kere Karo'ya bulaştınız mı vay halinize. Çünkü sizden istediğini alana kadar asla peşinizi bırakmayacak. Peki nasıl?

Önce bilgisayarınıza giriyor, ardından kullanıcıların fotoğraflarını ve kişisel bilgilerini çalıyor. Buraya kadar işin en belkide en sakin kısmı.

Kullanıcıların dosyalarını şifreleyen ve hiçbir şekilde kullanıcıların açamadığı içeriklere ulaşabilmeniz için ise fidyeyi ödemeniz gerekiyor!