Cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız bu 10 besini mutlaka tüketin!

Cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız bu 10 besini mutlaka tüketin!

Kadın erkek ilişkilerinde sağlıklı bir birlikteliğin olmazsa olmazlarından biri de cinsel yaşamdır. Sağlıksız beslenme insanı her alanda olumsuz etkilediği gibi cinsellik anlamında da olumsuz etkiler. Peki cinsel gücü artırmak için hangi gıdaları tüketmeliyiz ?

Cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız bu 10 besini mutlaka tüketin! - Sayfa 1

Düzenli cinsel yaşam iyi bir birlikteliğin olmazsa olmazlarındandır. Genellikle bireyler arasında bedensel ve ruhsal anlamda işler yolunda gidiyorsa, özel bazı durumlar dışında cinsellik bakımından ciddi bir problem yaşanmaz. Ancak sigara, alkol, yüksek kalorili besinler, şekerli, unlu, tuzlu yiyecekler, aşırı kilolu olmak, cinselliğin en büyük düşmanları olarak seyrediyor. İşte sağlıklı bir cinsel yaşam için mutlaka tüketmeniz gereken 10 besin!

Cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız bu 10 besini mutlaka tüketin! - Sayfa 2

1- BAL: İçeriğinde bulunan boron mineralleri sayesinde kadınlarda östrojen hormonunu dengeleyen bal, erkeklerde de testosteron hormonunu dengeleme bakımından oldukça iyi. Kadınlarda ve erkeklerde cinsel gücü artırdığı belirlenen balın, cinsel içgüdünün artmasında da etkili olduğu kanıtlandı.

Cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız bu 10 besini mutlaka tüketin! - Sayfa 3

2- İSTİRİDYE: İstiridye, içerisindeki yüksek oranlı çinko sayesinde, sperm kalitesini arttırır ve cinsel istek uyandırır. Hemen hemen her deniz ürünü aynı etkiyi gösterse de istiridyenin bu konuda ayrı bir ünü vardır.

Cinsel gücünüzü artırmak istiyorsanız bu 10 besini mutlaka tüketin! - Sayfa 4

3- SARIMSAK: Sarımsağın cinsel sağlığa olumlu yönde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sarımsağın ereksiyon sorununu çözdüğü veya meydana gelmesini önlediği kaydedildi. Sarımsağın enzimlerinden en iyi şekilde faydalanabilmek için sarımsağı bıçakla doğramak yerine havanda ezerek tüketin. Sarımsağı kullanırken içerisine maydanoz ilave edip tüketin. Sarımsağın cinsel etkilerinden faydalanabilmek için günde en az 3 diş sarımsağı yutun.