BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 462,44
GÜNCEL

CHP'li isimden Karaman'da yaşananlara ilişkin şoke eden ayrıntılar

Karabıyık’ın dosyayla ilgili bu konuşması sosyal medyada gündeme oturdu.

MHP'nin, çocuk istismarının önlenmesi için Meclis'e verdiği araştırma komisyonu kurulması önergesi, muhalefet partilerinin "Evet" okuyuna karşı AKP'lilerin "Hayır" oyu vermesi nedeniyle reddedildi.


Meclis’teki oylamadan önce de vekiller konuşma yaptı. İlk sözü CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Lale Karabıyık aldı. Heyet olarak Karaman’a gittiklerini söyleyen Karabıyık, bir anne olarak oraya gittiği belirterek “Çok elim bir hadiseyle karşılaştık” dedi.


Dosyayı incelediğinde hüngür hüngür ağladığını söyleyen Karabıyık, “Bu olayın sadece Karaman’ın sorunu değil. Ailelerin çocukların bilgileri asla paylaşılmamalı. Travma o kadar büyük boyuttaki bunu atlatmak yıllar sürebilir” dedi. Olayla ilgili bilgiler de veren Karabıyık,“Şahıs 2 yıl süreyle bu suçu işliyor. Çocukları bir evden diğerine götürüyor. Bu çocukları gezilere de götürüyor” dedi. “O dosyadaki ifadeleri görseniz oturup ağlarsınız ben bugün hala kendime gelebilmiş değilim” diyen Karabıyık, bir çocuğun okula gitmemesi üzerine ablasının kendisini psikoloğa götürmesiyle olayın açığa çıktığını söyledi ve çocuğun kendisine hayvan pornosu izletildiğini söylediğini açıkladı.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar