Ceren Damar Şenel'i yok yere öldürmüş katilin verdiği ifadeye bakın

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in katil zanlısı H.İ.H, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken verdiği ifade ortaya çıktı.

Ceren Damar Şenel'i yok yere öldürmüş katilin verdiği ifadeye bakın - Sayfa 1

ANKARA'da, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisinin bıçaklayıp, silahla vurduğu araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel dün son yolculuğuna uğurlanırken katil zanlısı da yargıya sevkedildi. Gözaltına alınan katil zanlısı Hasan İsmail H. tutuklanırken silahın sahibi olduğu belirlenen özel harekatçı babası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Katil zanlısının verdiği ifade de ortaya çıktı, bakın cinayetin sebebi neymiş:

115
Ceren Damar Şenel'i yok yere öldürmüş katilin verdiği ifadeye bakın - Sayfa 2

Hasan İsmail H.'nin verdiği ifade şu şekilde: -"2014'de Kıbrıs'ta hukuk fakültesi kazandım. 2015 yılında yatay geçişle Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne geldim. Tarafıma haksızlık yapıldı. 2. sınıftan başlamam gerekirken 1. sınıftan başlatıldım.

215
Ceren Damar Şenel'i yok yere öldürmüş katilin verdiği ifadeye bakın - Sayfa 3

BENİ TERSLİYORDU : - Ceren Damar Şenel danışmam hocamdı. Bu sorunlarımı ona anlatıyordum. Ama bana ters cevaplar veriyordu. Ben, derslerimin yoğun olması nedeniyle üniversiteye sınavdan sınava gidiyordum. Ders çalışmalarımı ise evde yapıyordum.

315
Ceren Damar Şenel'i yok yere öldürmüş katilin verdiği ifadeye bakın - Sayfa 4

KOPYA ÇEKMEM GEREKİYORDU : - O gün 3 sınavım vardı. Derslerimin yoğun olması nedeniyle sınava hazır değildim. Geçmem için kopya çekmem gerekiyordu. Bu nedenle sınavdan geçmek için kopya hazırladım.

415