Cennette eşler birlikte mi olacak?

Cennette evlilik hadisesi nasıl olacak? yani herkes dünyadaki zevcesi ile mi evlenecek? dünyada iki evlilik yapanların durumu nasıl olacak? dünya yaşamında evlenmemiş kimse, ahirette de bekar mı kalacak?

Cennette eşler birlikte mi olacak? - Sayfa 1

Cennette evlilik hadisesi nasıl olacak? Yani herkes dünyadaki zevcesi ile mi evlenecek? Dünyada iki evlilik yapanların durumu nasıl olacak? Dünya yaşamında evlenmemiş kimse, ahirette de bekar mı kalacak?

Cennette eşler birlikte mi olacak? - Sayfa 2

Mükemmeliyetin ve güzelliğin her türlüsüne meyilli ve en yüksek derecesini aşk derecesinde arzulayan insan için, Kur’ân-ı Kerim’de Cennet nimetleri açısından detaylı bilgiler verilmiş ve onun da ötesinde Allah’ın rızâsı vaâd edilmiştir.

Cennette eşler birlikte mi olacak? - Sayfa 3

Ruhânî ve hissî bütün nimetleri içinde barındıran Cennet, aynı zamanda bedenî ve cismânî umum lezzetleri de ihtivâ eder. Yemek, içmek ve evlenmek Cennetin en yüksek nimetleri sırasında gösterilmiştir.

Cennette eşler birlikte mi olacak? - Sayfa 4

Kur’ân-ı Kerim ve hadis-i şeriflerin beyânına göre; dünya hayatında kurulan âile hayatları, eşlerin her ikisi de -Cennete liyakat kazanmaları halinde- ebediyen beraber olacak ve karı-koca münasebetleri sonsuza kadar Cennette devam edecektir.