Cem Yılmaz'a tazminat davası açmıştı o davada karar çıktı

Dr. Orhan Kural, Cem Yılmaz'ı Arif V 216 filminde gençleri tütün ve uyuşturucu ürünlerine özendiriyor' diye savcılığa şikayet etmişti. Savcılık, suç unsuruna rastlanmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

Cem Yılmaz'a tazminat davası açmıştı o davada karar çıktı - Sayfa 1

Avukatı İzzet Demir ile birlikte bugün İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Prof. Dr. Orhan Kural, İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dilekçe sunarak Cem Yılmaz hakkında manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, Cem Yılmaz'ın 2019 yılı Mart ayında Eventim Apollo-Londra'da bir sahne gösterisi organize ettiğini belirten Prof. Dr. Kural'ın Avukatı İzzet Demir, davalı Yılmaz'ın bu gösterisine 18 yaş sınırlaması getirildiğini belirtti.

18
Cem Yılmaz'a tazminat davası açmıştı o davada karar çıktı - Sayfa 2

Müvekkilinin Eventim Apollo'nun bu kararı üzerine sosyal medya hesabında, "İngiltere bu kişinin gençlik için nasıl tehlikeli olduğunu bizden önce anladı, bravo. Yıllardır anlamaya çalışıyorum" şeklinde yorum yaptığını, davalı Yılmaz'ın da buna karşılık sosyal medya hesabında, "Orhan Kural bey sizi sizin yönteminizle taciz etmek istemiyorum. Ama artık benimle ilgili bir terapi görmenizin zamanı geldiğini düşünüyorum" şeklinde paylaşımda bulunarak müvekkilini hedef aldığını savundu.

28
Cem Yılmaz'a tazminat davası açmıştı o davada karar çıktı - Sayfa 3

CEM YILMAZ'IN TAKİPÇİLERİ KÜFÜR ETTİ İDDİASI: Dava dilekçesinde, Cem Yılmaz'ın sosyal medya hesabında yaptığı bu paylaşım ile müvekkilinin Yılmaz'ın takipçileri tarafından alay konusu haline getirildiğini ve küfürlere maruz kaldığını kaydeden Kural, "Yapmış olduğu bu paylaşım ile müvekkilimin derin üzüntü ve küçük düşme duygusu yaşamasına ve ve itibarının örselenmesine neden olmuştur" dedi. Avukat Demir, mahkemeden Cem Yılmaz'ın müvekkiline 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar vermesini istedi.

38
Cem Yılmaz'a tazminat davası açmıştı o davada karar çıktı - Sayfa 4

Davayı açtıktan sonra gazetecilere kısa bir açıklama yapan Prof. Dr. Kural, filmlerinde sigara içtiği için Cem Yılmaz hakkında hep suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak, bunun bedelini fazlasıyla ödediğini söyledi. Kural, "Kendisine suçlamada bulunmadım. Bunun üzerine hakkımda bir cümle yayınladı.

48