Cem Yılmaz Karakomik Filmleri anlattı! Eleştirilere ise bakın nasıl yanıt verdi

Son olarak Arif V216 filmiyle beyazperdeye gelen ünlü komedyen Cem Yılmaz, şu sıralar yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Karakomik Filmler serisi ile meşgul. Kimilerine göre oldukça radikal bulduğu bu film serisi, Yılmaz'ın kendisine sorulduğunda ‘özüne döndüğünü’ özüne döndüğünü söylüyor.

Cem Yılmaz Karakomik Filmleri anlattı! Eleştirilere ise bakın nasıl yanıt verdi - Sayfa 1

Son olarak Arif V216 filmiyle beyazperdeye gelen ünlü komedyen Cem Yılmaz, şu sıralar yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Karakomik Filmler serisi ile meşgul. Kimilerine göre oldukça radikal bulduğu bu film serisi, Yılmaz'ın kendisine sorulduğunda ‘özüne döndüğünü’ özüne döndüğünü söylüyor. Kaçamak ve 2 Arada isimli 60 dakikalık ve bağımsız hikayelere sahip bu filmler; tek bir film olarak Ocak ayında vizyona girecek. 45 yaşındaki komedyen merak edilenleri Posta'dan Şirin Sever'e anlattı. İşte projenin detayları ve Yılmaz'ın açıklamalarından satırbaşları:

Cem Yılmaz Karakomik Filmleri anlattı! Eleştirilere ise bakın nasıl yanıt verdi - Sayfa 2

Serinin ilk 60 dakikalık filmi Kaçamak. Bodrum ve İstanbul’da çekimleri gerçekleşen Kaçamak, 4 kafadarın çıktıkları detoks tatilinde başlarına gelen komik olayları anlatıyor. Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Necip Memilli ve Özkan Uğur başrolde.

Cem Yılmaz Karakomik Filmleri anlattı! Eleştirilere ise bakın nasıl yanıt verdi - Sayfa 3

Bu filmin hemen arkasından izlenecek diğer film 2 Arada. Tüm hikaye arabalı vapurda geçiyor, Cem Yılmaz Ayzek isimli bir çaycıyı oynuyor. Zafer Algöz, Ozan Güven, Cemre Ebuzziya, Cem Davran da filmde. Cem Yılmaz’ın bu hikayedeki dişleri, keli, yarattığı karakter gerçekten şaşırtacak. ‘Kaçamak’tan daha dramatik öğelerle süslü, acı, kara bir komedi.

Cem Yılmaz Karakomik Filmleri anlattı! Eleştirilere ise bakın nasıl yanıt verdi - Sayfa 4

“2001’den beri yazdığım şeyler bunlar. O zaman daha G.O.R.A. bile yoktu sinema maceramda. Vizontele, Her Şey Çok Güzel Olacak vardı. O zaman çekseydim bunları, radikal olurdu. Zeki Demirkubuz çekmiş gibi olurdu! 10 tane böyle hikayem var. Feribottaki garson, şehir dışına detoksa giden dört ‘akıllı’, düğün basan Anadolu rockçılar, çevreci türkücü, comeback yapmak isteyen eski popçu gibi. Bunlar hep uzun metraja evrilmeyi bekliyordu…”