BIST 1.146
DOLAR 7,72
EURO 9,06
ALTIN 469,84

Celal Şengör deprem olacak ilin adını verdi İmam Hatip lafı olay oldu

TÜRKİYE'nin uluslararası alanda en tanınmış deprem profesörlerinden olan Celal Şengör, Ahmet Ercan'ı yerin dibine soktu, İmam Hatiplerle ilgili de olay bir açıklama yaptı.

Ünlü deprem uzmanı Prof. Celal Şengör, Ayvacık'ta yaşanan ve tüm Marmara Bölgesi'nde hissedilen depremle ilgili bomba açıklamalar yaptı. Şengör yakın zamanda 7 büyüklüğünde bir deprem beklediğini belirtip adresini de verdi. Yavuz Oğhan'ın programına konuk olan ünlü profesörün, İmam Hatip yorumu ise olay oldu. Şengör, '2019 yılı deprem yılı olacak' diyen Ahmet Ercan'ı da yerin dibine soktu. İşte Profesör Celal Şengör'ün gündeme oturan açıklamaları: 

BALIKESİR'DE 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLABİLİR : 'Çanakkale Ayvacık'ta yaşanan deprem 'büyük İstanbul depreminin öncüsü mü?' Jeoloji Profesörü Celal Şengör, Yavuz Oğhan'ın programında sarsıcı açıklamalar yaptı : - "Bunların hepsi Edremit'ten gelen fayı yüklüyor. Babakale'nin oralarda büyük bir deprem olabilir. Bin senedir olmuyor. 7 büyüklüğünde bir deprem olabilir.'

AYVACIK DEPREMİ HAREKETLİLİĞİ GÖSTERİYOR : - "Ayvacık'taki deprem Ezine fayı dediğimiz Kuzey Anadolu fayının güney kolunun hemen devamında meydana gelmiş bir depremdir. Bir normal fay depremidir. Kuzey batıya doğrultusu vardır eğimi de 70 derecedir. Bozcaada'da da depremler oldu. Bu güney kolunun en batı ucunun hareketli olduğunu gösteriyor"

AHMET ERCAN'I YERİN DİBİNE SOKTU : Ahmet Ercan, '2019 yılı bir deprem yılı olacak ve 2025'e kadar sürecek. Bu deprem öncülerinden bir tanesi. Bunun arkasından gelecek. Bütün Türkiye için söylüyorum, 6, 6.5 ve 7'lik yıkıcı bir depremi görmemiz muhtemeldir" demişti. Bu açıklama Profesör Celal Şengör'ü çıldırttı. 'Ahmet Ercan kim' diyen Şengör açtı ağzını yumdu gözünü.