CBC'in CEOsu 'cinsel istismar'dan istifa etti! Alacağı tazminat dudak uçuklatır

ABD medyasının en güçlü isimlerinden CEO'su 68 yaşındaki Les Moonves, hakkındaki cinsel istismar iddiaları sonrası istifa etti. Moonves, yaklaşık 100 milyon dolar kıdem tazminatı alacak!

CBC'in CEOsu 'cinsel istismar'dan istifa etti! Alacağı tazminat dudak uçuklatır - Sayfa 1

ABD ve dünya medyasının en güçlü isimleri arasında gösterilen CBS yayın grubunun CEO'su 68 yaşındaki Les Moonves, hakkındaki cinsel istismar iddiaları sonrası istifa etti. İddiaları önce reddeden sonra "Gençliğimde hata yaptım" diyen Moonves, birkaç aylık direnişin ardından istifa etmek zorunda kaldı. Ünlü CEO'nun kovulacağını anlayınca istifa ettiği belirtilirken, istifa ederek dudak uçuklatacak bir tazminatı almaya hak kazandığı ortaya çıktı.

19
CBC'in CEOsu 'cinsel istismar'dan istifa etti! Alacağı tazminat dudak uçuklatır - Sayfa 2

New Yorker gazetesinin Temmuz ayında yer verdiği bir grup iddia sonrası Moonves hakkında soruşturma açılmıştı. Pazar günü gazete, altı kadının daha Moonves'u cinsel istismarla suçladığı yeni bir makale yayımladı. Amerikan medyasının en güçlü isimlerinden Moonves ise, 'dehşet verici' diye nitelediği iddiaları reddetti.

29
CBC'in CEOsu 'cinsel istismar'dan istifa etti! Alacağı tazminat dudak uçuklatır - Sayfa 3

ABD'li medya devi CBS televizyonunun 68 yaşındaki CEO'su Les Moonves, cinsel istismar iddiaları sonrası derhal geçerli olmak üzere istifa etti.

39
CBC'in CEOsu 'cinsel istismar'dan istifa etti! Alacağı tazminat dudak uçuklatır - Sayfa 4

CBS'TEN 'ME TOO' HAREKETİNE YÜKLÜ BAĞIŞ... Öte yandan CBS, hem Moonves hem de kurumun, 'Me Too' hareketini destekleyen gruplara 20 milyon dolar yardım yapacağını duyurdu. Me Too, Hollywood'da yapımcı Harvey Weinstein'a yönelik suçlamalarla başlayan ve cinsel taciz ve tecavüze karşı büyük bir başkaldırıya dönüşen hareketin adı.

49