BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
GÜNCEL

Bursa'da göle düşen tilkiler böyle kurtarıldı

BURSA'nın İnegöl ilçesinde inşaat çalışmaları devam eden Dipsizgöl Göleti'ne düşen ve aç kaldıkları için telef olmak üzere olan 2 tilki, belediye Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi ekipleri tarafından yoğun çaba sonucunda kurtarıldılar.

BURSA'nın İnegöl ilçesinde inşaat çalışmaları devam eden Dipsizgöl Göleti'ne düşen ve aç kaldıkları için telef olmak üzere olan 2 tilki, belediye Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi ekipleri tarafından yoğun çaba sonucunda kurtarıldılar. Bitkin düşen tilkiler, tedavinin ardından doğaya salındı. İnegöl'ün Dipsizgöl Mahallesi'nde yapımı devam eden gölet inşaatının çevresinde gezen mahallenin gençleri, göletin içerisine düşen ve çıkamayan iki tilkinin çırpınışını görünce İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ne haber verdiler.

1 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER

Bir süre sonra Dipsizgöl Mahallesi'ne gelen ekipler yolun dik ve patika olması nedeniyle araçlarını bırakıp yaklaşık bir kilometre yürüdükten sonra inşaat alanına ulaştı.

BÜYÜK ÇABA HARCADILAR

Gölet içerisine inen ekipler, gölet içerisindeki iki tilkiyi zorlukla yakaladılar. Tilkileri filelerle yakalayan ekipler, bu kez de oldukça dik olan gölet içerisinden çıkmak için büyük çaba sarf ettiler. Bir çok denemeye rağmen filelerdeki tilkilerle gölet içerisinden çıkmaya çalışan ekipler, yoğun çaba sonucunda başarıya ulaştılar. Ölmek üzereyken ekipler tarafından kurtarılan tilkiler, tedavinin ardında doğaya salındılar.

DAHA ÖNCEDE DÜŞMÜŞTÜ

İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi ekipleri tam bir ay önce yani 8 Aralık 2017 tarihinde da aynı gölet inşaatına düşen bir Tilkiyi de kurtarmışlardı.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Talihsiz akrobat metrelerce yüksekten aşağıya düştü!
Narkotik şubeden dev uyuşturucu operasyonu
Caminin bilgisayarını fotoğraf paylaştıktan sonra çaldı
İki aslana saldıran yürek yemiş minik köpek!
Taksim’de genç adam benzin döküp kendini yakmaya çalıştı
Altın Küre Ödül Töreni'ne Türk damgası bakın kimler ödül aldı
Köprüde tehlikeli oyun
Fren yerine gaza basan kadın sürücü merdivenlere daldı
Kapadokya’da 2017 yılında 247 gün balon turu yapıldı
Köpekle şaka olmaz! Adamın acı sonu kamerada