Bursa'da gazinin darp edildiği kafe kapatıldı

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı
Bursa'da gazinin darp edildiği kafe kapatıldı

BURSA'nın Gemlik ilçesinde Gazi Ömür Karaman'ın oturduğu kafede ayağını uzattığı gerekçesiyle acımasızca darp edilmesinin ardından kafede denetim yapıldı. Denetimlerde kafenin hijyensiz olduğu ve sigortasız personel çalıştırdığı ortaya çıktı.

Bursa'da gazinin darp edildiği kafe kapatıldı - Sayfa 1

Vatani görevini yaparken gazi olan ve yüzde 92 engelli olan Ömür Karaman’ın (40) darp edildiği iddia edilen kafenin sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı turizm şirketi BURFAŞ tarafından askıya alınarak kapatıldı.

Bursa'da gazinin darp edildiği kafe kapatıldı - Sayfa 2

Ayrıca Kıyı Kanunu'na muhalefet ettiği de tespit edilen kafenin plajdaki şezlong ve şemsiyeleri çevik kuvvet ekipleri eşliğinde zabıta ekiplerince toplandı.

Bursa'da gazinin darp edildiği kafe kapatıldı - Sayfa 3

2000 yılında, vatani görevini yaptığı sırada, Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle ağır yaralanarak gazi olan ve yüzde 92 engelli raporu bulunan Ömür Karaman, Kurban Bayramı tatili için geldiği Bursa'nın Gemlik ilçesinde özel şirket tarafından işletilen kafeye oturdu.

Bursa'da gazinin darp edildiği kafe kapatıldı - Sayfa 4

Karaman, kafede otururken, iddiaya göre, ayaklarını sandalyeye uzattığı gerekçesiyle kendisine tepki gösteren kişilerce darp edildi.