Bursa'da film gibi operasyon! Dolandırıcılar neye uğradığını şaşırdı

BURSA'da 78 yaşındaki Nurkan E'nin altın ve paralarını almak isteyen dolandırıcılar, banka görevlisinin durumdan şüphelenmesi üzerine büyük bir şokla karşılaştılar. Asayiş Büro Amirliği Ekipleri film gibi operasyonla dolandırıcıları yakaladılar. O anlar kameraya saniye saniye yansıdı.

Bursa'da film gibi operasyon! Dolandırıcılar neye uğradığını şaşırdı - Sayfa 1

BURSA'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, 78 yaşındaki Nurkan E'yi arayarak yaşlı kadının para ve altınlarını EFT yapmasını istediler. Kandırıldığını anlamayan Nurkan E. ise bankaya giderek verilen hesaba 90 bin lira yatırmak istedi. Banka görevlisi, miktarı yüksek bulması üzerine kimseye çaktırmadan polis ekiplerine haber verdi.

Bursa'da film gibi operasyon! Dolandırıcılar neye uğradığını şaşırdı - Sayfa 2

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği Ekipleri ihbar üzerine, EFT yapmak üzere olan yaşlı kadının bulunduğu bankaya elektrik tesisatçısı gibi gitti. Dolandırıcıların içeride olabilme ihtimaline karşın omzunda kablolarla içeri giren ekip görevlisi, Nurkan E. çıktıktan sonra işlemi dondurdu.

Bursa'da film gibi operasyon! Dolandırıcılar neye uğradığını şaşırdı - Sayfa 3

Bankadan ayrılan kadını takibe alan ekipler, kadının evinin çevresinde gizlendi. Dolandırıcılardan biri telefonla konuşarak yaşlı kadının oturduğu binaya girdi. Nurkan E., polis olduğuna inandığı dolandırıcıya 40 Bin lira değerinde ziynet eşyalarını ve bir miktar para teslim etti.