Bursa OtoShow'da hayal kırıklığı!

Bursa OtoShow'da hayal kırıklığı!

Bursa 9. Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı (Bursa OtoShow 2016) törenle açıldı. Katılımın az olması nedeniyle açılış sönük geçti

Bursa OtoShow'da hayal kırıklığı! - Sayfa 1

Bursa 9. Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı (Bursa OtoShow 2016) törenle açıldı. Katılımın az olması nedeniyle açılış sönük geçti

Bursa OtoShow'da hayal kırıklığı! - Sayfa 2

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen fuara katılımın az olması nedeniyle açılış sönük geçti.

Bursa OtoShow'da hayal kırıklığı! - Sayfa 3

Vali İzzettin Küçük, burada yaptığı konuşmada, bu tür fuarların sektörün ufkunu genişlettiğini belirtti. Bursa'da üretim yapan bazı firmaların fuarda olmamasını eleştiren Küçük, ''Bursa Türkiye'nin otomotiv merkezi. Ülkede üretilen otomobilin yaklaşık yüzde 45'i, hafif ticari aracın yüzde 44'ü Bursa'da üretiliyor. Yan sanayi ile büyük bir sektör. Bu fuarın Bursa'da olması oldukça önemlidir. Ancak bir hususu da belirtmek istiyorum. Türkiye'nin otomotiv ihracatının yüzde 45'ini gerçekleştiren Bursa'da bu fuara gönlüm kentte üretim yapan firmaların katılmasını isterdi, kendilerini burada göstermelerini isterdi. Çünkü sonuçta bu memleketteyiz, bu memlekette üretim yapıyoruz. Bu, memlekette olmamızı ifade etmenin bir yöntemidir." diye konuştu.

Bursa OtoShow'da hayal kırıklığı! - Sayfa 4

Vali Küçük, "Eminim daha sonraki senelerde bu firmalar Bursa'da yapılan bu fuara iştirak edecektir. Heyecan her şeyin başıdır, o gücü kaybedersiniz ondan sonra dar alanda basit işlerle uğraşırız. Heyecanımızı, bu ülkeye karşı olan şevkimizi her zaman diri ve yüksekte tutmalıyız. Ekonominin yüzde 50'si psikolojidir, biz bunun böyle olduğunu biliyoruz ve öyle davranıyoruz.'' ifadelerini kullandı.