BIST 1.121
DOLAR 7,78
EURO 9,06
ALTIN 462,96

Bulutların üzerinde 'Titanic pozu' Rize'de 2 bin 700 metrede eşsiz anlar

Demirören Haber Ajansı

RİZE'deki 2 bin 700 metre yükseklikteki Huser Yaylası, doğal güzelliğiyle vazgeçilmez oldu. 'Titanic' filminin en sevilen sahnelerinden biri olan geminin burnunda kolları açarak sarılma sahnesindeki pozu verenler, eşsiz manzarayı ölümsüzleştiriyor.

Çamlıhemşin ilçesinde ünü sosyal medyada yayılan sis bulutunun oluştuğu Huser Yaylası ilgi görüyor. Yılın büyük bir çoğunluğunu bulutların üzerinde geçiren yaylaya çıkanlar, salıncakta sallanmanın da keyfini çıkarıyor. 

Bu yıl yaylaya çıkarılan kayığa binen ziyaretçiler ise Dicaprio ve Winslet'in başrollerinde oynadıkları ünlü Titanic filminin en sevilen sahnelerinden biri olan geminin burnunda kolları açma sahnesindeki pozu vererek fotoğraf çektiriyor.

Kayıkta fotoğraf çektirmek için kuyruk oluşturanlar, sırası gelince sis bulutunun üzerinde kayıkta fotoğraf çektiriyor. Kayıkta bu pozu vermek için ise 10 TL ödeniyor.

Yaylaya çıkanlar, gün batımını da izliyor, yöresel türkülere eşlik ediyor. Gün boyu yaylada vakit geçirenler, keyifli anlar yaşıyor.