BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55

Bugün olmazsa 9 Mart'ta 7 büyüklüğünde bir deprem olacak

Yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets 7 Mart'ta yani bugün, eğer bugün olmazsa da 9 Mart'ta büyük bir deprem olacağını iddia etti.

Deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, yeni bir deprem iddiası ile gündeme oturdu. Mart ayı başında büyük bir deprem olacağını açıklayan Frank Hoogerbeets, gezegenlerin dizileceğini ve Türkiye'nin de tehlike de olduğunu iddia etti. Bu açıklamanın üstüne deprem uzmanı Kadir Sütçü'den de "Marmara Denizi’ndeki hareketlilik arttı büyük deprem olabilir' açıklaması gelince endişeler arttı. 

Yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets 7 ve üzeri bir deprem için tekrar tarih verdi. Hoogerbeets, 7 ve 9 Mart arasında 7 ve üzerinde büyük ve yıkıcı bir deprem beklediğini duyurdu.

Bahsi geçen tarihler arasında Ay'ın Yeni Ay evresinde olacağına dikkat çeken Frank Hoogerbeets, Merkür, Jüpiter, Mars ve Güneş'in, Dünya'nın tektonik plakaları üzerinde olumsuz etki yaratacak bir konumda yer alacağını söylüyor. Hoogerbeets şöyle diyor:
-"Mart ayının ilk haftasının gezegen geometrisine bakınca yüksek ihtimalle dünyanın bir yerinde 6 veya 7 büyüklüğünde bir deprem olabilir." 

4 gök cismi dizilecek
Hoogerbeets'e göre 4 gök cisminin eşsiz konumu Dünya'da farklı etkilere yol açacak. Hoogerbeets, bu tarz bir dizilimin merkez üssünden 750 km ötede dahi hissedilen ve son derece yıkıcı etkileri olan 7 ve üzeri depreme sebep olacağını öne sürüyor.