Bu yiyeceklerden uzak durun! 4 günde beyninizi tüketiyor

Bu yiyeceklerden uzak durun! 4 günde beyninizi tüketiyor

Faydalı olduğunu düşünerek tükettipimiz birçok gıda aslında vücudumuza zarar veriyor! Son yapılan araştırmaya göre yağlı ve şekerli gıdalar kişinin düşünme ve hatırlama becelerini olumsuz etkilyor. Besinlerin

Bu yiyeceklerden uzak durun! 4 günde beyninizi tüketiyor - Sayfa 1

Katılımcıların 4 gün boyunca yağlı ve şekerli diyet içeren yeni bir araştırma yapıldı. Bu araştırmaya göre; yağlı ve şekerli gıdalar sadece dört gün içinde hafızanıza, dikkatinize ve ruh halinize zarar verebiliyor. Nöroloji Akademisi tarafından yapılan araştırmaya göre; yağlı ve şekerli gıdalar zararlı, öyle ki dört gün içinde hafızaya zarar verebiliyor. Çalışmada, 4 gün boyunca kahvaltıda yüksek yağlı ve şekerli yiyen katılımcıların verileri incelendi.

Bu yiyeceklerden uzak durun! 4 günde beyninizi tüketiyor - Sayfa 2

Yağ ve şeker içeren beslenme programının kişinin düşünme ve hatırlama gibi becerilerini kötü yönde etkileyerek bilişsel sağlığını bozduğu belirlendi.

Bu yiyeceklerden uzak durun! 4 günde beyninizi tüketiyor - Sayfa 3

Oxford Üniversitesi'nde yapılan bir başka deney ise, yüksek yağlı diyetin beş gün boyunca tüketildiğinde, dikkat ve hafıza fonksiyonunun yanı sıra ruh hali değişimlerine de yol açtığını gösterdi.

Bu yiyeceklerden uzak durun! 4 günde beyninizi tüketiyor - Sayfa 4

Aşırı kilolu olmak, pek çok kişi için sadece kendisine uygun kıyafetler bulma mücadelesi değil. Aşırı kilo, tüm vücudu etkileyen bir gerçek. Kalp krizi ve diyabet görülme olasılığı bu kişilerde oldukça fazla. Ancak uzmanlara göre bu açıklama, ince insanların rahat bir nefes alabileceği anlamına gelmiyor.