Bu gördüğünüz genç aslında bir ölü gerçekler şoke ediyor

Daha ne kadar garip şeyler göreceğiz orası meçhul ama birazdan göreceğiniz gelenek akılalmaz cinsten. ABD, New Orleans'ta ölen bir gencin gömülmeden evvel giydirilip sergilenmesi herkesi şaşkınlık içerisinde bıraktı. İşte o görüntüler.

Bu gördüğünüz genç aslında bir ölü gerçekler şoke ediyor - Sayfa 1

Daha ne kadar garip şeyler göreceğiz orası meçhul ama birazdan göreceğiniz gelenek akılalmaz cinsten. Endonezya'nın Güney Sulawesi Bölgesi'nde Ma'nene olarak adlandırılan, ölülerini mezardan çıkartıp, güzelce giydirdikleri ritüelin benzeri ABD'de yaşanıyor. Üstelik bu kez gömülmeden evvel!

Bu gördüğünüz genç aslında bir ölü gerçekler şoke ediyor - Sayfa 2

ABD, New Orleans'ta şaşırtıcı bir cenaze töreni gerçekleşti. Ölen adamın en sevdiği giysileri ve eşyalarıyla sergilendiği merasime, ölen gencin yakınları ile beraber onu tanımayanlar bile katıldı. Aynı cenaze salonunda benzer yöntemle pek çok kişiye cenaze merasimi düzenleniyor.

Bu gördüğünüz genç aslında bir ölü gerçekler şoke ediyor - Sayfa 3

New Orleans'ta, 25 Haziran'da bir soygun sırasında öldürülen genç adamın cenazesi bu hafta gerçekleştirildi. 18 yaşındaki, Renard Matthews köpeğini yürüyüşe çıkardığı sırada soyguna uğramıştı. Telefonu çalınan ve kafasından vurulan gencin cenaze töreni bu hafta yapıldı. Annesi tarafından “ev çocuğu” olarak tanımlanan Renard cenaze merasiminde, gömülmeden önce birkaç gün boyunca sergilendi.

Bu gördüğünüz genç aslında bir ölü gerçekler şoke ediyor - Sayfa 4

New Orleans yerli halkının geleneğine göre, törenle birkaç gün sergilenen beden sonra beden gömülüyor ve her yıl “iyi bir hasat” için çıkarılıyor. Geleneğin aksine, genç adam bu sefer açık tabutta değil oturtularak sergilendi.