Bu adada erkekler 'gelin' oluyor! Bekaretlerini ise...

ENDONEZYA 'nın Batı Sumatra Adası'nda yaşayan Minangkabau toplumu 4,5 milyonluk nüfusu ile dünyanın en büyük 'anaerkil' topluluğunu oluşturuyor.Bu adada soy anneden ilerliyor. Adadaki erkeklerin rollerinin oldukça dikkat çekici görülüyor. İşte o ilginç bilgiler...

Bu adada erkekler 'gelin' oluyor! Bekaretlerini ise... - Sayfa 1

ENDONEZYA 'nın Batı Sumatra Adası'nda yaşayan Minangkabau toplumu dünyanın en büyük 'anaerkil' topluluğu. Bu adada evler kadınlara ait ve soy anneden ilerliyor. Haliyle de erkeklerin toplumsal rolleri alışılmışın dışında oluyor.

111
Bu adada erkekler 'gelin' oluyor! Bekaretlerini ise... - Sayfa 2

Dünyanın en büyük altıncı adası olan Sumatra 'da bitki örtüsünden geleneklerine, inançlarına olan bağlılıklarından evliliklerine kadar pek çok alışkanlıklarıyla dünyadan bağımsız yaşıyorlar.

211
Bu adada erkekler 'gelin' oluyor! Bekaretlerini ise... - Sayfa 3

Sumatra Adası 'nda kadınlar erkekleri istemeye gidiyorlar. Yani burada roller tam tersi... Erkekler 'gelin' oluyor. Erkekler evlendikten sonra da eşinin ailesinin evinde yaşıyor. Cinsel hayat konusunda ise bir farklılık yok.

311
Bu adada erkekler 'gelin' oluyor! Bekaretlerini ise... - Sayfa 4

Evlenen erkekler kız evine gidiyor, kadının soyadını alıyor. Sürekli kaynanalarından da dert yanan erkekler evin hizmetçisi durumunda...

411