Brezilyalı fenomen ölümün kıyısından döndü bambaşka biri oldu

156 kilo ağırlığında Morbid obez Brezilyalı blogcu ve Instagram fenomeni Jessica Valitutto, 94 kilo verdikten sonra neredeyse tanınmaz hale geldi.

Brezilyalı fenomen ölümün kıyısından döndü bambaşka biri oldu - Sayfa 1

156 kilo ağırlığında Morbid obez olan Jessica Valitutto, yaşadığı değişimi instagram sayfasında takipçileriyle paylaşıyor. Ameliyattan sonra kendine bir antrenör tutan ve kilo kaybına yardımcı olmak için düşük karbonhidratlı bir diyete başlayan Jessica, 94 kilo verdi. Ameliyat olmam her şeyi çözmüyordu ama pes de etmemem gerekiyordu diyen Jessica, 'eğer işi yarıda bırakırsam, her şeyi silbaştan yaşamak zorundaydım.' ifadesini kullandı.

Brezilyalı fenomen ölümün kıyısından döndü bambaşka biri oldu - Sayfa 2

''HER ŞEY SİZİN TAVRINIZLA DEĞİŞECEK'': Jessica Valitutto, ''Bu yüzden hedefime odaklandım. Ve şimdi yeni hayatımı Instagram takipçilerimle paylaşıyor benim gibi olan birçok kişiye ulaşmak istiyorum. Değişim için mucize beklemeyin. Her şey sizin tavrınızla değişecek. Hayatınız bu yükten daha fazlası. Hayat büyük bir hediye. Sevinçle, özveriyle, zevkle yaşayın'' diye konuşuyor.

Brezilyalı fenomen ölümün kıyısından döndü bambaşka biri oldu - Sayfa 3

BARIATRİK CERRAHİ NEDİR?: Bariatrik cerrahi, kilo kaybı operasyonlarına verilen isimlerin tümüdür. Egzersiz ve diyet tek başına sıklıkla, aşırı obeziteye sahip kişileri etkili bir şekilde tedavi edemez. Bariatrik cerrahi, bu kişilerin kilo vermelerine yardımcı olmak için yapılan bir ameliyattır. Kanıtlar, özellikle operasyondan sonra sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri ile birleştiğinde, bariatrik cerrahinin şiddetli obezite hastalarında ölüm oranlarını düşürebileceğini önermektedir.

Brezilyalı fenomen ölümün kıyısından döndü bambaşka biri oldu - Sayfa 4

BARIATRİK CERRAHİ NASIL YAPILIR?: Bariatrik cerrahi, sindirim sisteminizi değiştirerek kilo vermenize yardımcı olan bir işlemdir. Bariatrik ameliyatların bazı türleri midenizi daha küçük yapar, böylece bir kerede daha az yemek yiyip içmenizi ve kendinizi daha erken doymuş hissetmenizi sağlar. Diğer bariatrik ameliyatlar, ince bağırsağınızı da değiştirir-vücudunuzdaki kalori ve besin maddelerini yiyecek ve içeceklerden emer.