BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55

Böylesi ilk defa görüldü! Tuvalete bile yalnız gidemiyorlar

229 kişiden oluşan Kuzey Kore'nin Güzeller Ordusu, aslında kapitalist devletlerde sıkça gördüğümüz amigo kızların komünist versiyonu. Tek başlarına tuvalete bile gidemiyorlar. Her gruba iki erkek Kuzey Koreli eşlik ediyor.

Her şey 7 Şubat'ta başladı. Tek tip kırmızı ve siyah etek-ceket takımlarıyla 200'den fazla üyesi olan Kuzey Koreli ponpon kızlar Güney Kore'ye ayak bastı. O andan itibaren gözler onların üzerinde. Peki bu kızlar onları görmediğimiz zamanlarda neler yapıyor, nerede kalıyorlar, nerede yemek yiyorlar, istedikleri gibi gezebiliyorlar mı, Güney Koreliler onlar için ne düşünüyor? İşte haklarında çok az şey bilinen Güzeller Ordusu'yla ilgili hiç duymadığınız yeni bilgiler...

Pazartesi gecesi geç saatlerde Güney Kore'nin Pyeong-Chang şehrindeki Kwangdong Hokey Salonu'ndan bir ses yükseldi. Telefonların kameraları açıldı ve eller yukarıya kaldırıldı: Kuzey Koreli ponpon kızlar gelmişti. 229 kişiden oluşan Kuzey Kore'nin Güzeller Ordusu, aslında kapitalist devletlerde sıkça gördüğümüz amigo kızların komünist versiyonu.

58 yaşındaki Güney Koreli Hyun Myeong-Hwa bir yandan telefonuyla Kuzeyli Ponpon kızları kaydederken bir yandan da 'Çok güzel görünüyorlar. Onların burada olmasının eleştirilmesini anlamıyorum. Bence onlar hakkında pozitif ve açık fikirli olmalıyız. Biz onlarla aynıyız' diyor.

Maç başlamadan yarım saat önce salondaki yerlerini alan Güzeller Ordusu, etraflarındaki gazeteciler ve meraklılar ordusu nedeniyle sıkı kontrol altında tutuluyor. Yabancılarla iletişime geçmemeleri için başlarında birkaç Kuzeyli asker bulunuyor.