'Bordo bereli ÖSO', PKK'nın tepesine binmeye hazır Telabyad'da toplandılar

TÜRKİYE'nin her an Fırat'ın doğusundaki PKK/PYD varlığına yönelik operasyona başlayabileceğini açıklaması sınırın ötesini hareketlendirdi. 15 bin kişilik savaşçı ile operasyona katılacağını açıklayan ÖSO'nun borda bereli Sultan Murad Tugayları dikkat çekti.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın sinyalini verdiği Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon için hazırlıklarını tamamlayan Suriye Ulusal Ordusu içindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri, Telabyad sınırında toplanmaya başladı. ÖSO güçleri sınırda eğitimlerine aralıksız devam ederken, ÖSO'nun bileşini olan Hamza Tugayları'nın bordo bere takmaları dikkat çekti.

Türkiye'nin PKK/YPG güçlerine yönelik her an operasyona başlayabileceği açıklamasından sonra Türkiye-Suriye sınırındaki hareketlilik devam ediyor. Olası bir Menbiç harekâtına 15 bin savaşçı ile destek vereceğini açıklayan Suriye Ulusal Ordusu bünyesindeki ÖSO, Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon için tüm hazırlıklarını tamamladığını duyurdu.

TEL ABYAD SINIRINDA HAREKET... Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri, Menbiç ile Telabyad arasında bulunan bir bölgede dün toplanmaya başladı. Cep telefonuyla kaydedilen görüntülerin Hol Kapısı denilen bir bölgede çekildiği belirtilirken, görüntülerde yüzlerce ÖSO askeri ile araçları yer aldı. Tel Abyad sınırındaki hareketliliğin bu sabah da devam ettiği öğrenildi.

EĞİTİME DEVAM ETTİLER... ÖSO içinde yer alan ve 'Özel Kuvvetler' olarak yetiştirilen Hamza Tugayları bünyesindeki askerlerin ise düzenli ordu görünümü dikkatlerden kaçmadı.