BIST 1.191
DOLAR 7,98
EURO 9,44
ALTIN 486,99

Bomba iddia! 3 bin IŞİD teröristi Barzani Peşmergesine rüşvet verip kaçtı!

IŞİD'i, Irak'taki son tutunma noktalarından temizleyen Irak ordusu yetkilileri çarpıcı bir iddia ortaya attı: Binlerce IŞİD'li terörist, Barzani'nin peşmergelerine rüşvet ödeyerek kuşatmadan kaçmayı başardı.

IŞİD'ı, Irak'taki son tutunma noktalarından temizleyen Irak ordusu yetkilileri çarpıcı bir iddia ortaya attı: Binlerce IŞİD'li terörist, Barzani'nin peşmergelerine rüşvet ödeyerek kuşatmadan kaçmayı başardı.

Ortadoğu'dan özel haberler yayımlayan Middle East Eye sitesi, Irak ordusu ve Haşdi Şabi komutanlarına dayandırdığı haberinde, peşmergeye rüşvet veren binlerce IŞİD militanının kuşatma altındaki şehirlerden kaçmayı başardığını yazdı. Aralarında terör örgütü IŞİD'in lider kadrosu elemanlarının da bulunduğu binlerce militanın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi kuvvetlerine verdikleri binlerce dolar sayesinde, Havice ve Tel Afer'den kaçtığı belirtildi.

PEŞMERGENİN BULUNDUĞU HATTI KULLANARAK KAÇTILAR Haşdi Şabi 52'nci bölük komutanı Hehdi Taki, "Daha Havice savaşı başlamadan IŞİD'liler kenti terk etmeye başladı. 160 IŞİD komutanı, peşmergenin bulunduğu hattı kullanarak kaçmayı başardı" dedi. IŞİD'in Irak topraklarındaki son yerleşim yerlerinden olan Havice ve çevresindeki en az bin teröristin peşmergeye verdikleri rüşvetler sayesinde bölgeyi terk ettiği kaydedildi.

IŞİD KOMUTANLARI 10'AR BİN DOLAR ÖDEDİ Ortalama bir DEAŞ üyesinin bin dolar, ailesiyle birlikte bir militanın 2 bin dolar ödeyerek kuşatmadan kaçtığını belirten kaynaklar "DEAŞ komutanları 10'ar bin dolar rüşvet ödedi" ifadelerini kullandı.