Bodrum'da lüks yatıyla gelip lahmacun dağıtan Sezgin Baran Korkmaz kimdir

BODRUM ’da lüks yatından inerek tatilcilere sahilde lahmacun ve ayran dağıtan iş adamının kimliği belli oldu!

Bodrum'da lüks yatıyla gelip lahmacun dağıtan Sezgin Baran Korkmaz kimdir - Sayfa 1

BODRUM ’da lüks yatından inerek tatilcilere sahilde lahmacun ve ayran dağıtan iş adamının kimliği belli oldu! Bodrum’da, lüks yatından botla sahile inmesi ve tatilcilere lahmacun ayran ve süt mısır dağıtması ile bir anda gündeme oturan iyiliksever iş adamının kim olduğu merak konusu olmuştu. Herkesin konuştuğu iş adamı, ayakkabı boyacılığından zirveye tırmanan Sezgin Baran Korkmaz çıktı. Peki Sezgin Baran Korkmaz kimdir?

115
Bodrum'da lüks yatıyla gelip lahmacun dağıtan Sezgin Baran Korkmaz kimdir - Sayfa 2

Korkmaz, daha önce de İstanbul Piyalepaşa’da pazarcı tezgahlarını komple satın alıp, sonra tezgahlardaki tüm sebze meyveyi ücretsiz halka dağıtmasıyla da haber olmuştu. Suriyeli göçmenlere yaptığı maddi ve ilaç yardımları, pek çok okulda çocuklara yönelik giyecek yardımları ile de dikkat çekmişti. Vatan Gazetesi'nin haberine göre, 5 bin çocuğa kışlık mont, bot gibi malzeme sağlayan Sezgin Baran Korkmaz, memleketi Kars’a da okullar ve öğrenci yurtları yapıp bağışlamıştı.

215
Bodrum'da lüks yatıyla gelip lahmacun dağıtan Sezgin Baran Korkmaz kimdir - Sayfa 3

Bu okullar için 35 milyon liraya yakın para harcadığını belirten Korkmaz, her yıl şirketinin cirosunun belli bir bölümünü hayır işlerine ayırdığını da vurgulamıştı. Suriyeli mültecilere de 20 milyon liraya yakın yardım yapmış, satın aldığı ilaç firması sayesinde sınır ötesine de ihtiyaç duyulan pek çok ilacı göndermişti.

315
Bodrum'da lüks yatıyla gelip lahmacun dağıtan Sezgin Baran Korkmaz kimdir - Sayfa 4

Şu an isminin başharflerinden oluşan SBK Holding çatısı altında 14 şirketi var TMSF’den şirket alması ile tanınıyor. 27 şirketi iflasın eşiğinden aldı, 13’ünü tekrar sattı. Bu yüzden piyasada 911 Baran, ya da Doktor Baran diye tanınıyor. SBK Holding’in temelini bir madeni yağ fabrikası alarak attı. Bugün 650 milyon TL ciro yapan ve ağırlıklı olarak; ilaç, cam ve otomotiv yan sanayiinde faaliyet gösteren bir grup var.

415