Bir dönemin sonu akıllı telefon kullananlar dikkat!

Apple'ın hızına ve yeniliklerine yetişebilene aşk olsun. Kısa bir süre önce iPhone X'in üretiminin durdurulacağını açıklayan Apple, şimdi de o özelliği kaldırıyıor.

iPhone kullanıcılarının çektiğini kimse çekmedi. Firma o kadar çok değişik yapıyor ki hızlarına yetişmek, bu yeniliklere ayak uydurmak pek mümkün olmuyor. Apple yine bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Yıllardır telefonların vazgeçilmez özelliklerinden biri olan ve telefonları açmamızı sağlayan çok önemli bir özellik tarih oluyor. Bakın yakında neyi kullanamayacaksınız?

Dünya devi Apple iPhone X ile birlikte home butonunu da telefonlarından kaldırdı. Ancak asıl soru iPhone X ile birlikte Apple'ın bu tuşlu yeni iPhone'lardan üretip üretmeyeceği. Apple Touch ID’den vazgeçiyor. Tedarik zincirlerinden gelen raporlar bu yılki iPad ve iPhone modellerinde Face ID kullanılacağını doğruladı. Peki bu ne anlama geliyor?

Artık parmak izinizi telefonlarda kullanamayacaksınız; Apple size bu şansı vermeyecek; onun yerine daha üst düzey güvenlik için iPhone X'te olduğu gibi tüm iPhone'lara yüzünüzle telefonun ekran kilidini açabileceksiniz.

Apple bu sene 3 yeni iPhone modeliyle gelecek. Bununla birlikte iPhone X'ler de önümüzdeki aylarda tarih olacak; bunun sebebi ise kötü giden satış rakamları ve yeni iPhone'lara artık öncelik verilmesi.